Control Tech Closed Disc on kuin luotu huippunopeuksiin suljetun muotonsa ja kevyen hiilikuitumateriaalinsa ansiosta. Kehitetty erityisesti triathlonisteille, jotka etsivät äärimmäistä aerodynamiikkaa.
Erittäin kevyt | Painoaan vain 990 g, tämä täysin suljettu hiilikuituinen pyörä tarjoaa erinomaisen kiihtyvyyden ja tehokkuuden.
Yhteensopiva levyjarrujen kanssa | Optimoitu 142 x 12 mm:n läpivientiakselilla varustetuille levyjarrujärjestelmille, mikä takaa erinomaisen jarrutusvoiman ja hallittavuuden.
Täysin hiilikuituinen rakenne | Sisävanteen leveys 21,5 mm / ulkovanteen leveys 27 mm
| Tuotenimi: | Control Tech Closed Disc Takakiekko - 28" | Hiilikuitu | Clincher | Centerlock - 12x142mm - Shimano HG |
| Valmistaja: | Control Tech |
| Tuotenumero: | CTT752768 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Aika-ajo, Triathlon |
| vaihdejärjestelmä: | 11, 12 |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| akseli vakio: | 12x142 mm (TR) |
| Pyöräversio: | Takarengas, Takarengas > 900 g, Vakiopyörä |
| Vapaarattaan runko: | HG L (Shimano 11/12s Tie) |
| jarrujärjestelmä: | Keskilukko/AFS |
| ETRTO: | 21.5-622 |
| vanteen leveys: | 27mm |
| sisäprofiilin leveys: | 21.5mm |
| pyörän erikoisominaisuudet: | Jarrulevy |
| vapaaratasjärjestelmä: | Shimano HG |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 960g |
| valmistajan tuotekoodi: | CAC-121 |
| Painon lähde: | BIKE24 |
| GTIN: | 4710069107270 |
| Valmistajan sivu: | http://www.controltechbikes.com |