Control Tech Aerowave -kiekkosetti erottuu aaltoilevasta vanteen profiilistaan. Tämä muoto takaa erinomaisen aerodynamiikan ja samalla poikkeuksellisen vakauden sivutuulessa. Vanteen profiilin korkeus on etukiekossa 45 mm ja takakiekossa 50 mm.
Integroitu hiilikuituisten pinnojen ja navan välinenrakenne | Saumaton, yksiosainen liitos maksimoi sivuttaisjäykkyyden ja parantaa voimansiirtoa, mikä takaa reagoivamman ajokokemuksen.
| Tuotenimi: | Control Tech Aerowave AW-1.0 Road Kiekkosetti - 28" | Hiilikuitu | Clincher | Centerlock - 12x100mm | 12x142mm - Shimano HG |
| Valmistaja: | Control Tech |
| Tuotenumero: | CTT752767 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| keskiöt: | Carbon |
| pinnat: | Carbon Fiber Spokes |
| vanteet: | UD Carbon |
| vaihdejärjestelmä: | 11, 12 |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER), 12x142 mm (TR) |
| Pyöräversio: | Pyöräsarja, Pyöräsarja < 1 300 g, Vakiopyörä |
| Vapaarattaan runko: | HG L (Shimano 11/12s Tie) |
| jarrujärjestelmä: | Keskilukko/AFS |
| sovitusrenkaan mitat: | 25-38mm |
| ETRTO: | 21-622 |
| vanteen leveys: | 30mm |
| sisäprofiilin leveys: | 21mm |
| vapaaratasjärjestelmä: | Shimano HG |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1305g |
| valmistajan tuotekoodi: | AW-1.0 |
| Pinnareikien lukumäärä: | 20 |
| Painon lähde: | BIKE24 |
| GTIN: | 4710069107423 |
| Valmistajan sivu: | http://www.controltechbikes.com |