GAC-C42 Carbon Gravel -kiekkosetti on tarkkuussuunniteltu korkeamoduulisesta hiilikuitusta, ja se tarjoaa ihanteellisen tasapainon pienellä painolla ja korkealla jäykkyydellä, mikä takaa reagoivan suorituskyvyn gravel-ajossa. Premium Enduro -laakerit takaavat tasaisen pyörimisen ja pitkän kestävyyden vaativissakin olosuhteissa.
| Tuotenimi: | Control Tech GAC-C42 Gravel Kiekkosetti - 28" | Hiilikuitu | Clincher | Centerlock - 12x100mm | 12x142mm - SRAM XDR |
| Valmistaja: | Control Tech |
| Tuotenumero: | CTT752765 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| pinnat: | 24/24, Stainless Steel |
| vanteet: | Carbon |
| vaihdejärjestelmä: | 11, 12, 13 |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER), 12x142 mm (TR) |
| Pyöräversio: | Pyöräsarja, Pyöräsarja 1 300 - 1 700 g, Vakiopyörä |
| Vapaarattaan runko: | XDR (SRAM 12/13s Road) |
| jarrujärjestelmä: | Keskilukko/AFS |
| rengastyyppi: | Wire Bead -rengas, Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ETRTO: | 25-622 |
| vanteen leveys: | 30mm |
| sisäprofiilin leveys: | 25mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 42mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1420g |
| valmistajan tuotekoodi: | GAC-C42 |
| Pinnareikien lukumäärä: | 24 |
| Painon lähde: | BIKE24 |
| GTIN: | 4710069107409 |
| Valmistajan sivu: | http://www.controltechbikes.com |