GPC-C40-kiekkosetti on suunniteltu erityisesti gravel-käyttöön, ja se on valmistettu UD-hiilikuidusta, minkä ansiosta se painaa vain noin 1207 g. GPC-C40-kiekkosetin kehittyneet polymeerimateriaalit tarjoavat erinomaisen väsymiskestävyyden sekä loistavan tärinänvaimennuksen, mikä takaa rauhallisemman, mukavamman ja turvallisemman ajokokemuksen.
| Tuotenimi: | Control Tech GPC-C40 Gravel Kiekkosetti - 28" | Hiilikuitu | Clincher | Centerlock - 12x100mm | 12x142mm - SRAM XDR |
| Valmistaja: | Control Tech |
| Tuotenumero: | CTT752764 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| pinnat: | Titanium + Polymer Fiber |
| vanteet: | UD Carbon |
| vaihdejärjestelmä: | 11, 12, 13 |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER), 12x142 mm (TR) |
| Pyöräversio: | Pyöräsarja, Pyöräsarja < 1 300 g |
| Vapaarattaan runko: | XDR (SRAM 12/13s Road) |
| jarrujärjestelmä: | Keskilukko/AFS |
| rengastyyppi: | Wire Bead -rengas, Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| sovitusrenkaan mitat: | 30-50mm |
| ETRTO: | 25-622 |
| vanteen leveys: | 34mm |
| sisäprofiilin leveys: | 25mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 40mm |
| vapaaratasjärjestelmä: | SRAM XDR |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1250g |
| valmistajan tuotekoodi: | GPC-C40 |
| Painon lähde: | BIKE24 |
| GTIN: | 4710069107386 |
| Valmistajan sivu: | http://www.controltechbikes.com |