ControlTech AC-C50 on kehitetty maantiepyöräilijöille, jotka haluavat yhdistää aerodynamiikan ja arjen luotettavuuden. ControlTech AC-C50 tarjoaa juuri tätä varten loistavan yhdistelmän suorituskykyä, vakautta ja hinta-laatusuhdetta. Sen aerodynamiikalla optimoitu 50 mm:n hiilikuituinen vanne leikkaa tuulen ja takaa samalla turvallisen hallittavuuden vaihtelevissa olosuhteissa – ihanteellinen täysillä ajettaviin kilpailuihin, nopeisiin ryhmäajoihin ja vauhdikkaaseen viikonloppuharjoitteluun.
Aerodynamiikalla optimoitu vanteen profiili | 50 mm:n vanteen korkeus tarjoaa aerodynamiikan edun ja takaa vakaan sivutuulen hallinnan maksimaalisen nopeuden saavuttamiseksi tasaisella maastolla.
Luotettava kevyt rakenne | Sapim CX-Ray -ruostumattomasta teräksestä valmistetut pinnat ja Enduro-laakerit takaavat AC-C50:lle sujuvan juoksun ja pitkän kestävyyden.
Moderni muotoilu ja leveä profiili | Ulkoleveys 28,5 mm ja sisäleveys 22,5 mm – vanne, joka sopii saumattomasti yhteen 28–43C-kokoisien renkaiden kanssa, mikä takaa pienemmän vierintävastuksen ja paremman ajomukavuuden.
Optimoitu jäykkyys ja voimansiirto | 24-pinnainen pinnoitus edessä ja takana takaa tasapainoisen suhteen sivuttaisjäykkyyden ja mukavuuden välillä – ihanteellinen sprinttifinišeihin tai pitkiin nousuihin kotimatkalla.
Kilpailukelpoinen paino | Painoltaan vain 1344 ± 50 g AC-C50 yhdistää ammattitason suorituskyvyn edulliseen, jokapäiväiseen käyttöön sopivaan pakettiin.
| Tuotenimi: | Control Tech AC-C50 Road Kiekkosetti - 28" | Hiilikuitu | Clincher | Centerlock - 12x100mm | 12x142mm - SRAM XDR |
| Valmistaja: | Control Tech |
| Tuotenumero: | CTT752763 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| pinnat: | Sapim CX-Ray |
| vanteet: | UD Carbon |
| vaihdejärjestelmä: | 11, 12, 13 |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER), 12x142 mm (TR) |
| Pyöräversio: | Pyöräsarja, Pyöräsarja 1 300 - 1 700 g, Vakiopyörä |
| Vapaarattaan runko: | XDR (SRAM 12/13s Road) |
| jarrujärjestelmä: | Keskilukko/AFS |
| sovitusrenkaan mitat: | 28-43mm |
| ETRTO: | 22.5-622 |
| vanteen leveys: | 28.5mm |
| sisäprofiilin leveys: | 22.5mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 50mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 1344kg |
| vapaaratasjärjestelmä: | SRAM XDR |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1342g |
| valmistajan tuotekoodi: | AC-C50 |
| Pinnareikien lukumäärä: | 24 |
| Painon lähde: | BIKE24 |
| GTIN: | 4710069107324 |
| Valmistajan sivu: | http://www.controltechbikes.com |