ControlTech AC-C36 on kehitetty maantiepyöräilijöille, jotka haluavat aerodynamiikan nopeutta ja arjen luotettavuutta. ControlTech AC-C36 tarjoaa juuri tätä varten loistavan yhdistelmän suorituskykyä, vakautta ja hinta-laatusuhdetta. Sen aerodynamiikalla optimoitu 36 mm:n hiilikuituinen vanne leikkaa tuulen ja takaa samalla turvallisen hallittavuuden vaihtelevissa olosuhteissa – ihanteellinen täysillä ajettaviin kilpailuihin, nopeisiin ryhmäajoihin ja vauhdikkaaseen viikonloppuharjoitteluun.
Aerodynamiikalla optimoitu 36 mm:n vanne | Yhdistää kevyen käsiteltävyyden aerodynamiikalle ominaisiin etuihin – ihanteellinen jyrkille nousuille ja mäkisille reiteille.
Luotettava kevyt rakenne | Sapim CX-Ray -ruostumattomasta teräksestä valmistetut pinnat ja Enduro-laakerit takaavat AC-C36:lle sujuvan juoksun ja pitkän kestävyyden.
Moderni muotoilu ja leveä profiili | Ulkoleveys 28,5 mm ja sisäleveys 22,5 mm – vanneet sopivat saumattomasti yhteen 28–43C-kokoisien renkaiden kanssa, mikä takaa pienemmän vierintävastuksen ja paremman ajomukavuuden.
Optimoitu jäykkyys ja voimansiirto | 24-pinnainen pinnoitus edessä ja takana takaa tasapainoisen suhteen sivuttaisjäykkyyden ja mukavuuden välillä – ihanteellinen sprinttifinišeihin tai pitkiin nousuihin kotimatkalla.
Kilpailukelpoinen paino | Painoltaan vain 1304 ± 50 g AC-C36 tarjoaa kilpailukykyistä tehokkuutta edullisessa painoluokassa.
| Tuotenimi: | Control Tech AC-C36 Road Kiekkosetti - 28" | Hiilikuitu | Clincher | Centerlock - 12x100mm | 12x142mm - Shimano HG |
| Valmistaja: | Control Tech |
| Tuotenumero: | CTT752762 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| pinnat: | SAPIM CX-Ray |
| vanteet: | UD Carbon |
| vaihdejärjestelmä: | 8, 9, 10, 11, 12 |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER), 12x142 mm (TR) |
| Pyöräversio: | Pyöräsarja, Pyöräsarja 1 300 - 1 700 g, Vakiopyörä |
| Vapaarattaan runko: | HG L (Shimano 11/12s Tie) |
| jarrujärjestelmä: | Keskilukko/AFS |
| sovitusrenkaan mitat: | 28-43mm |
| ETRTO: | 22.5-622 |
| vanteen leveys: | 28.5mm |
| sisäprofiilin leveys: | 22.5mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 36mm |
| vapaaratasjärjestelmä: | Shimano HG |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1304g |
| valmistajan tuotekoodi: | AC-C36 |
| Pinnareikien lukumäärä: | 24 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Valmistajan sivu: | http://www.controltechbikes.com |