AC PRO-C50 -kiekkosetti yhdistää 50 mm:n korkean aerodynaamisen hiilikuituvanteen, modernin leveän profiilin ja muut ensiluokkaiset komponentit. Hiilikuituiset pinnat ja keraamiset laakerit takaavat räjähtävän kiihtyvyyden, erittäin sujuvan rullauksen ja kilpatason jäykkyyden – jokaisella ajolla ja kaikilla maastoilla.
Aerodynaamisesti optimoitu 50 mm:n profiili | parannettu aerodynamiikka takaa suuren nopeuden tasaisilla reiteillä ja nopean yleissuorituskyvyn.
Laadukas kuulalaakeri | kitkattomat keraamiset laakerit takaavat maksimaalisen pyörimisvakauden ja tasaisen pyörimisen.
Hiilikuituiset pinnat (F21/R21) | poikkeuksellinen jäykkyys-paino-suhde takaa tarkan hallittavuuden ja tehokkaan voimansiirron.
Tubeless Ready | mahdollistaa alhaisemmat rengaspaineet, mikä parantaa pitoa, lisää mukavuutta ja parantaa rengasrikkojen kestävyyttä.
| Tuotenimi: | Control Tech AC PRO-C36 Road Kiekkosetti - 28" | Hiilikuitu | Clincher | Centerlock - 12x100mm | 12x142mm - Shimano HG |
| Valmistaja: | Control Tech |
| Tuotenumero: | CTT752760 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| pinnat: | Carbon Fiber Spokes |
| vanteet: | UD Carbon |
| vaihdejärjestelmä: | 8, 9, 10, 11, 12 |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER), 12x142 mm (TR) |
| Pyöräversio: | Pyöräsarja, Pyöräsarja < 1 300 g, Vakiopyörä |
| Vapaarattaan runko: | HG L (Shimano 11/12s Tie) |
| jarrujärjestelmä: | Keskilukko/AFS |
| sovitusrenkaan mitat: | 28-43mm |
| ETRTO: | 22.5-622 |
| vanteen leveys: | 28.5mm |
| sisäprofiilin leveys: | 225mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 36mm |
| vapaaratasjärjestelmä: | Shimano HG |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1175g |
| valmistajan tuotekoodi: | AC PRO-C36 |
| Pinnareikien lukumäärä: | 21 |
| Painon lähde: | BIKE24 |
| Valmistajan sivu: | http://www.controltechbikes.com |