Jos polkujuoksu ja alppiseikkailut ovat sinulle yhtä normaalia kuin rento viikonloppu kotona, aurinkolasiesi on kestettävä kaikki. Smithin Seeker-aurinkolasit pysyvät paikoillaan sekä ultramaratonissa että päivittäisessä työmatkalla. Hillitty pilottityyli antaa niille klassisen ilmeen, ja niiden lasi- ja kehysteknologia täyttää kaikki suorituskykyisiltä aurinkolasilta odottamasi vaatimukset. Mukana toimitettavan paracord-nauhan ja säädettävien QuickFit-sangojen ansiosta voit luottaa siihen, että Seeker-aurinkolasit pysyvät paikoillaan myös hikisissä aktiviteeteissa ja vaikeakulkuisessa maastossa. Tasaiset integroidut sivusuojat suojaavat sivulta tulevilta valoilta, kun taas ChromaPop™-lasiteknologia parantaa kontrasteja ja vähentää silmien väsymistä pitkillä ulkoilupäivillä.
Näkö
Istuvuus/integrointi
runko
Toimituksen sisältö
| Tuotenimi: | Smith Seeker ChromaPop Silmälasit - Matte Flint / Tarmac Tortoise - Slate |
| Valmistaja: | Smith |
| Tuotenumero: | SMI752632 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily, Retkeily, Juoksu, Polkujuoksu, Vapaa-aika |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| käyttö pyöräurheilu: | Kaupunki |
| silmälasien tyyli: | Koko kehys, Kahden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | jatkuva sävy, Huurtumista estävät linssit, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Luokka 2 - keskitaso |
| linssimateriaali: | ChromaPop™ |
| valonläpäisy: | 35% |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Harmaa |
| valmistajan tuotekoodi: | 207536U1F57Z8 |
| kehysten leveys: | 129mm |
| Sangan pituus: | 140mm |
| linssien leveys: | 57mm |
| nenäsillan leveys: | 15mm |
| Linssin korkeus: | 48mm |
| GTIN: | 197737331757 |