Olipa kyseessä avoin vesialue tai vyötärönkorkeus kylmässä vuoristovirrassa: Smithin Hookset-aurinkolasien avulla näet kaikkialla pinnan alla. Hyvä saalis ei saa häikäistä – siksi näitä silmälaseja on saatavana useilla eri linsseillä, jotka polarisoivat valoa vähentäen häikäisyä ja samalla vahvistavat kontrasteja ja syvyysnäköä. Erityisesti muotoiltu kehys alareunassa estää kosteuden kertymisen, ja luistamattomat nenätyynyt pitävät silmälasit paikoillaan koko päivän.
Näkyvyys
Istuvuus/integrointi
runko
Toimituksen sisältö
| Tuotenimi: | Smith Hookset ChromaPop Glass Polarized Silmälasit - Matte Slate - Blue Mirror |
| Valmistaja: | Smith |
| Tuotenumero: | SMI752609 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti, Lasi |
| silmälasien tyyli: | Koko kehys, Kahden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | jatkuva sävy, peilikuva, polarisoitu, Huurtumista estävät linssit, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Kategoria 3 - kirkas |
| linssimateriaali: | ChromaPop™ Glass Polarized |
| valonläpäisy: | 12% |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Harmaa |
| valmistajan tuotekoodi: | 206768RIW62QG |
| kehysten leveys: | 139mm |
| Sangan pituus: | 125mm |
| linssien leveys: | 62mm |
| nenäsillan leveys: | 15mm |
| Linssin korkeus: | 40mm |
| GTIN: | 197737026677 |