Joissakin tilanteissa absoluuttinen tarkkuus on A ja O – ja Riptide-mallilla osoitamme rakkautemme yksityiskohtiin. Nämä retkeily-aurinkolasit ovat klassiset, Italiassa valmistetut polarisoivat aurinkolasit, joiden kehykset on valmistettu ympäristöystävällisestä materiaalista. Jousisaranat takaavat mukavan istuvuuden. Lisäjousto ei ole vain mukavampaa, vaan estää myös silmälaseja liukumasta juoksun tai pyöräilyn aikana. Riptide-silmälasit ovat saatavana kahdella häikäisemättömällä polarisoituneella lasivaihtoehdolla: ChromaPop™-lasit tehostavat jokaista yksityiskohtaa ja värejä, ja ChromaPop™ Glass -teknologia on lisäksi erittäin naarmuuntumaton.
Näkyvyys
Istuvuus/integrointi
runko
Toimituksen sisältö
| Tuotenimi: | Smith Riptide ChromaPop Glass PolarChromic Silmälasit - Matte Black - Rose Blue Mirror |
| Valmistaja: | Smith |
| Tuotenumero: | SMI752600 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily, Retkeily, Juoksu, Polkujuoksu |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti, Lasi |
| käyttö pyöräurheilu: | Kaupunki |
| silmälasien tyyli: | Koko kehys, Kahden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | valonherkkä, peilikuva, polarisoitu, Huurtumista estävät linssit, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Luokka 2 - keskitaso, Kategoria 3 - kirkas |
| linssimateriaali: | ChromaPop™ Glass Polarchromic |
| valonläpäisy: | 12-23% |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| valmistajan tuotekoodi: | 203682003617V |
| kehysten leveys: | 136mm |
| Sangan pituus: | 140mm |
| linssien leveys: | 61mm |
| nenäsillan leveys: | 14mm |
| Linssin korkeus: | 43mm |
| GTIN: | 197737222383 |