Sopeudutko nopeasti vaihteleviin sääolosuhteisiin ja uusiin ympäristöihin? Sitten tarvitset aurinkolasit, jotka tarjoavat 100 % UV-suojan ja sopivat kaikkiin tilanteisiin. Smithin Barra-aurinkolasit sopivat sekä aamuisin vesillä että iltapäivisin kaupungilla. Ohut sivupaneeli ja lasien kaarevuus (peruskaarevuus 6) peittävät suuren osan kasvoistasi ja vähentävät siten sisäpuolen heijastuksia. Luistamattomien nenä- ja sangojen ansiosta nämä tyylikkäät urheiluaurinkolasit pysyvät aina paikoillaan.
NÄKYVYYS:
ISTUVUUS/INTEGROINTI:
RUNKO:
TOIMITUKSEN SISÄLTÖ:
| Tuotenimi: | Smith Barra ChromaPop Glass Polarized Silmälasit - Matte Ash Marble - Opal Mirror |
| Valmistaja: | Smith |
| Tuotenumero: | SMI752583 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Retkeily, Vesiurheilu, Vapaa-aika |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti, Lasi |
| silmälasien tyyli: | Koko kehys, Kahden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | jatkuva sävy, peilikuva, polarisoitu, Huurtumista estävät linssit, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Kategoria 3 - kirkas |
| linssimateriaali: | ChromaPop™ Glass Polarized |
| valonläpäisy: | 14% |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Harmaa |
| valmistajan tuotekoodi: | 205223UHX60QG |
| kehysten leveys: | 137mm |
| Sangan pituus: | 135mm |
| linssien leveys: | 59mm |
| nenäsillan leveys: | 19mm |
| Linssin korkeus: | 47mm |
| GTIN: | 197737174484 |