Erittäin kevyt pitkähihainen paita on uudistettu ja kehitetty edelleen. Se istuu tiukasti, kuivuu nopeasti ja vakuuttaa erinomaisella hengittävyydellään – ihanteellinen nopeimpiin retkiin ja vaativimpiin olosuhteisiin. Paidan suorituskykyinen istuvuus istuu tiukasti käsivarsiin ja vartaloon optimaalisen aerodynamiikan takaamiseksi ja varmistaa maksimaalisen tehokkuuden lämmönsäätelyssä. Tämä paita sopii erinomaisesti nopeisiin ajeluihin leutoissa tai viileissä olosuhteissa ja se on helppo yhdistää liiveihin tai takkeihin. Integroitu UPF50+ tai UPF30+ aurinkosuoja pyöreä kokonaisuuden.
Kolme tavarataskua, joissa on piilotettu vetoketjutasku
YKK-vetoketju
Lentävä kala brändille tyypillisenä kilpapyöräilijän tunnuksena
Erittäin kevyt kangas
Rinta: UV-suojakerroin: 50+ (UPF), hihat: UV-suojakerroin: 30+ (UPF)
Kierrätetty kangas
Performance Fit - Performance Fit -vaatteet on valmistettu erittäin joustavista materiaaleista. Ne ovat tiiviisti istuvia ja suunniteltu maksimaalisen tehokkuuden saavuttamiseksi.
B Corp -sertifiointi:
Café du Cycliste on ollut B Corporation™ -sertifioitu vuodesta 2024 lähtien. Tämä sertifiointi arvioi yrityksen koko sosiaalisen ja ekologisen suorituskyvyn. Se kattaa toimitusketjun ja käytetyt materiaalit sekä hyväntekeväisyyden ja työntekijöille tarjottavat edut. B Corp -sertifiointi vahvistaa, että yritys täyttää korkeat sosiaalisen ja ekologisen suorituskyvyn, läpinäkyvyyden ja vastuullisuuden standardit.
Materiaali
73% polyamidi, 27% elastaani
| Tuotenimi: | Café du Cycliste Andrea Pitkähihainen Paita Naiset - horizon grey |
| Valmistaja: | Café du Cycliste |
| Tuotenumero: | CDC751674 |
| Materiaali: | 73% polyamidi, 27% elastaani |
| Kompressio: | Ei |
| Huppu: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset |
| aurinkosuoja: | 30 |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali, Kierrätetyt kankaat |
| pestävyys: | 30 °C, ei kuivausrumpua, älä valkaise |
| vuodenaika: | Kevät/syksy |
| lämpötila-alue: | +22°C / +14°C |
| istuvuus: | trikoot |
| sulkeminen: | Etuvetoketju täyspitkä |
| takataskut: | 4 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 150g |
| Kestävä kehitys: | MADE IN GREEN by OEKO-TEX®, GRS - maailmanlaajuinen kierrätysstandardi |
| GTIN: | 3700955431719, 3700955431726, 3700955431733, 3700955431740 |
| Valmistajan sivu: | https://www.cafeducycliste.com/de-de |
Löydät alta valmistajan Café du Cycliste vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XXS | XS | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 87 | 87 - 91 | 91 - 95 | 95 - 99 | 99 - 103 | 103 - 107 | 107 |
| C. vyötärö (cm) | 71 | 71 - 75 | 75 - 79 | 79 - 83 | 83 - 87 | 87 - 91 | 91 |
| G. käsivarsi (olkapäästä) (cm) | 56.5 | 58 | 59.5 | 61 | 62.5 | 64 | 65.5 |
Kansainvälinen XXS
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
| Kansainvälinen | XXS | XS | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| C. vyötärö (cm) | 71 | 71 - 75 | 75 - 79 | 79 - 83 | 83 - 87 | 87 - 91 | 91 |
| D. lantio (cm) | 89 | 89 - 93 | 93 - 97 | 97 - 101 | 101 - 105 | 105 - 109 | 109 |
| E. sisäsauma (cm) | 79.5 | 81 | 82.5 | 84 | 85.5 | 87 | 88.5 |
Kansainvälinen XXS
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 83 | 83 - 87 | 87 - 91 | 91 - 95 | 95 |
| C. vyötärö (cm) | 68 | 68 - 72 | 72 - 76 | 76 - 80 | 80 |
| D. lantio (cm) | 92 | 92 - 96 | 96 - 100 | 100 - 104 | 104 |
| G. käsivarsi (olkapäästä) (cm) | 53.5 | 55 | 56.5 | 58 | 59.5 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| C. vyötärö (cm) | 68 | 68 - 72 | 72 - 76 | 76 - 80 | 80 |
| D. lantio (cm) | 92 | 92 - 96 | 96 - 100 | 100 - 104 | 104 |
| E. sisäsauma (cm) | 80.5 | 82 | 83.5 | 85 | 86.5 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL