Mahle iX2+ -alkuperäinen vara-akku X30-moottoreille on moottorin ohella sähköpyöränne sydän. Yleensä kiinteästi asennettu akku tarjoaa teille ja sähköpyörällenne riittävästi tehoa milloin tahansa. Pääakun tilavuus on 250 Wh, joten siinä on riittävästi energiaa pitkiin retkiin.
Akussa on myös liitännät moottoriin, ohjausyksikköön sekä valaistusjärjestelmään.
| Tuotenimi: | MAHLE X30 iX2+ akku | 250 Wh - 23010500000000 |
| Valmistaja: | MAHLE |
| Tuotenumero: | MAH750937 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä |
| Akun kapasiteetti: | 250Wh |
| jännite: | 36V |
| latausvirta: | 3.2A |
| Sähköpyörän varusteet: | Akku |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 1590g |
| valmistajan tuotekoodi: | 23010500000000 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 8435635809964 |
| Valmistajan sivu: | www.mahle.com/de/products-and-services/emobility/e-bike/ |