Mahle eX1 Combo sisältää Range Extender eX1 (e185) -laitteen ja Energy Hubin. Energy Hubin avulla Range Extenderia voidaan käyttää varavirtalähteenä. Range Extender on suunniteltu pyöräilijöille, jotka haluavat lähteä pitkille tai vaativille reiteille.
Tämä malli pidentää alueen jopa 60 km:iin. Range Extender eX1 (e185) on yhteensopiva kaikkien X20-, X30- tai XS-järjestelmällä varustettujen sähköpyörien kanssa.
Mahle eX1 Range Extender kiinnitetään satulaputkeen erityisellä juomapullotelineellä. Tarvittava teline ja kiinnityskuminauha ovat toimituksen sisällössä, mutta tarvittavaa liitäntäkaapelia AD 30° tai AD 90° ei sisälly toimituksen sisältöön.
| Tuotenimi: | MAHLE Combo eX1 Range Extender E185 + Energy Hub - 27010406000000 |
| Valmistaja: | MAHLE |
| Tuotenumero: | MAH750935 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä |
| Akun kapasiteetti: | 171Wh |
| jännite: | 36V |
| IP-luokitus: | IP67 |
| latausvirta: | 4A |
| Sähköpyörän varusteet: | Akku |
| USB-tyyppi: | Tyyppi C |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 1250g |
| valmistajan tuotekoodi: | 27010406000000 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 8435635802187 |
| Valmistajan sivu: | www.mahle.com/de/products-and-services/emobility/e-bike/ |