HydraDri 6.0 -takki tarjoaa täydellisen tasapainon säänkestävyyden ja hengittävyyden välillä – se pitää sinut kuivana sekä sateelta että hikoilulta.
Se on valmistettu ultrakevyestä HydraDri Air+ 3L -materiaalista ja yhdistää 15 000 mm:n vesipatsaan ja vertaansa vailla olevan 70 000 g/m²:n hengittävyyden – suorituskyky ja paino vastaavat tuulitakkia, mutta se on täysin vesitiivis. Lisäksi siinä on mekaaniset 2-suuntaiset jousto-ominaisuudet, mikä tarkoittaa, että joustavuus on integroitu kankaaseen eikä sitä ole lisätty elastaanilla, mikä takaa rajoittamattoman liikkumavapauden ja kestävän kestävyyden. Tämä rakenne varmistaa, että takki säilyttää muotonsa myös intensiivisessä käytössä ja pysyy joustavana pidempään, ja Deflextion-vahvistetut kyynärpäät tarjoavat lisää kestävyyttä. Tällaisessa kevyessä ja hengittävässä materiaalissa tällainen integroitu joustavuus on harvinaisuus. Pakattavan muotoilunsa ansiosta takki mahtuu siististi omaan takataskuunsa – kiinnitä se vain pyörääsi, jotta voit ajaa säällä kuin säällä. Ride Adaptive Hood (RAhD) -hupussa on patenttia haettu magneettijärjestelmä, joka pitää sen paikallaan – joko kiinnitettynä kypärään, jotta se ei lentäisi pois suurella nopeudella, tai kiinnitettynä selkään, jotta se ei lepattele kuin laskuvarjo. Jos tarvitset tehokasta sadesuojaa ja hengittävyyttä ilman suurta tilantarvetta, HydraDri 6.0 on ensisijainen valintasi ajeluun säällä kuin säällä.
Materiaali
88% polyamidi, 10% polyesteri, 2% elastaani
| Tuotenimi: | Leatt HydraDri 6.0 MTB takki miehet - mist green |
| Valmistaja: | Leatt |
| Tuotenumero: | LEA750316 |
| Materiaali: | 88% polyamidi, 10% polyesteri, 2% elastaani |
| Kompressio: | Ei |
| sulkeminen: | Etuvetoketju täyspitkä |
| Huppu: | Kyllä |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Enduro |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| teknologia: | HydraDri Air+ 3L |
| pestävyys: | 30 °C, ei saa silittää, älä valkaise |
| vuodenaika: | All-season |
| hengittävyys: | 70000g/m²/24h |
| vesipatsas: | 15000mm |
| Ominaisuudet: | Tuulenpitävä, Vesitiivis |
| istuvuus: | normaali |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 400g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| GTIN: | 6009556553293, 6009556553309, 6009556553316, 6009556553323, 6009556553330 |
| Valmistajan sivu: | https://www.leatt.com |
Löydät alta valmistajan Leatt vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eurooppa | 46 | 48 | 50 | 52 | 54 | 56 | 58 |
| Tuuma | 28 | 30 | 32 | 34 | 36 | 38 | 40 |
| D. lantio (cm) | 71 | 76 | 81 | 86 | 91 | 97 | 102 |
Kansainvälinen XS Eurooppa 46 Tuuma 28
Kansainvälinen S Eurooppa 48 Tuuma 30
Kansainvälinen M Eurooppa 50 Tuuma 32
Kansainvälinen L Eurooppa 52 Tuuma 34
Kansainvälinen XL Eurooppa 54 Tuuma 36
Kansainvälinen XXL Eurooppa 56 Tuuma 38
Kansainvälinen 3XL Eurooppa 58 Tuuma 40
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| Eurooppa | 34 | 36 | 38 | 40 | 42 |
| Tuuma | 24 - 25 | 25 - 26 | 27 - 28 | 29 - 30 | 31 - 32 |
| D. lantio (cm) | 60 - 63 | 63 - 66 | 67 - 71 | 72 - 76 | 77 - 81 |
Kansainvälinen XS Eurooppa 34 Tuuma 24 - 25
Kansainvälinen S Eurooppa 36 Tuuma 25 - 26
Kansainvälinen M Eurooppa 38 Tuuma 27 - 28
Kansainvälinen L Eurooppa 40 Tuuma 29 - 30
Kansainvälinen XL Eurooppa 42 Tuuma 31 - 32
| Kansainvälinen | XXS | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. kehon pituus | 100 - 110 | 110 - 120 | 120 - 130 | 130 - 140 | 140 - 150 | 150 - 160 |
Kansainvälinen XXS
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL