Täydellinen suoja sateelta, tuulelta ja mutalta.
HydraDri 5.0 Mono Suit on paras mahdollinen suojasi sateelta, tuulelta ja mutalta. Se on valmistettu Leattin korkealaatuisesta HydraDri Max 3-kerroksisesta kalvosta, joka tarjoaa 30 000 mm:n vesitiivisyyden ja 30 000 g/m²:n hengittävyyden yhdistettynä PFAS-vapaaseen, likaa ja vettä hylkivään pinnoitteeseen. Ride Adaptive Hood (RAhD) -hupussa on patentoitu magneettijärjestelmä, joka kiinnittää sen joko tukevasti kypärään – jotta se ei luiskahda paikaltaan suurilla nopeuksilla – tai selkään, jotta se ei lepattele kuin laskuvarjo. Moottorikelkkailuvaatteista inspiraationsa saaneen sisäisen henkselijärjestelmän ansiosta pukua voi käyttää takin ollessa auki tai kiinni. ClimbVent-Connectorin avulla voit avata takin kokonaan pitkillä nousuilla menettämättä suojaa. Säädettävät hihansuut ja lahkeensuut takaavat täydellisen istuvuuden ja estävät veden tunkeutumisen. YKK Aquaguard -vetoketjuilla ja vahvistetuilla polvi-, kyynärpää- ja takapuolipaloilla varustettu Mono Suit HydraDri 5.0 kestää jopa ankarimmat olosuhteet – luontoäiti ei pääse käsiksi.
Materiaali
75% polyesteri, 20% polyamidi, 5% elastaani
| Tuotenimi: | Leatt HydraDri 5.0 MTB sadeasu Unisex - loam brown |
| Valmistaja: | Leatt |
| Tuotenumero: | LEA750303 |
| Materiaali: | 75% polyesteri, 20% polyamidi, 5% elastaani |
| Kompressio: | Ei |
| istuintyyny: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Unisex |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| teknologia: | HydraDri Evo 3L |
| pestävyys: | 30 °C, ei saa silittää, älä valkaise |
| vuodenaika: | All-season |
| hengittävyys: | 30000g/m²/24h |
| vesipatsas: | 30000mm |
| Ominaisuudet: | Tuulenpitävä, Vesitiivis |
| istuvuus: | normaali |
| sulkeminen: | Etuvetoketju täyspitkä, 2-suuntainen vetoketju |
| Puvut ja haalarit: | Sadepuku |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Ruskea |
| Paino: | 1250g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| GTIN: | 6009556553033, 6009556553040, 6009556553057, 6009556553064, 6009556553071 |
| Valmistajan sivu: | https://www.leatt.com |
Löydät alta valmistajan Leatt vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eurooppa | 46 | 48 | 50 | 52 | 54 | 56 | 58 |
| Tuuma | 28 | 30 | 32 | 34 | 36 | 38 | 40 |
| D. lantio (cm) | 71 | 76 | 81 | 86 | 91 | 97 | 102 |
Kansainvälinen XS Eurooppa 46 Tuuma 28
Kansainvälinen S Eurooppa 48 Tuuma 30
Kansainvälinen M Eurooppa 50 Tuuma 32
Kansainvälinen L Eurooppa 52 Tuuma 34
Kansainvälinen XL Eurooppa 54 Tuuma 36
Kansainvälinen XXL Eurooppa 56 Tuuma 38
Kansainvälinen 3XL Eurooppa 58 Tuuma 40
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| Eurooppa | 34 | 36 | 38 | 40 | 42 |
| Tuuma | 24 - 25 | 25 - 26 | 27 - 28 | 29 - 30 | 31 - 32 |
| D. lantio (cm) | 60 - 63 | 63 - 66 | 67 - 71 | 72 - 76 | 77 - 81 |
Kansainvälinen XS Eurooppa 34 Tuuma 24 - 25
Kansainvälinen S Eurooppa 36 Tuuma 25 - 26
Kansainvälinen M Eurooppa 38 Tuuma 27 - 28
Kansainvälinen L Eurooppa 40 Tuuma 29 - 30
Kansainvälinen XL Eurooppa 42 Tuuma 31 - 32
| Kansainvälinen | XXS | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. kehon pituus | 100 - 110 | 110 - 120 | 120 - 130 | 130 - 140 | 140 - 150 | 150 - 160 |
Kansainvälinen XXS
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL