HydraDri 5.0 -takki yhdistää kattavan sääsuojan ja vankan kestävyyden kevyeen, joustavaan muotoiluun, joka takaa mukavuuden pyöräillessä koko päivän.
Takki on valmistettu Leattin 3-kerroksisesta HydraDri Max -materiaalista, ja sen vedenpitävyys on 30 000 mm, mikä suojaa voimakkaalta sateelta, sekä hengittävyys 30 000 g/m², mikä poistaa hikiä ja lämpöä. Parannettu istuvuus ja poikkeuksellinen 4-suuntainen joustavuus takaavat liikkumavapauden, kun taas ClimbVent-järjestelmä huolehtii ilmanvaihdosta pitkillä nousuilla. Rintatasku, jossa on silmälasien puhdistusliina, pehmustettu kännykkätasku ja hissilipputasku varmistavat, että tärkeimmät tarvikkeet ovat aina käden ulottuvilla, kun taas Ride Adaptive Hood (RAhD) varmistaa, että huppu pysyy paikallaan – joko kiinnitettynä kypärään, jotta se ei lentäisi pois suurella nopeudella, tai kiinnitettynä selkään, jotta se ei lepattele kuin laskuvarjo. Vahvistetut kyynärpäät, vesitiiviset myrskynauhat hihansuissa ja heijastavat yksityiskohdat viimeistelevät tämän takin, joka on suunniteltu vaativiin ajeluihin epäsuotuisissa sääolosuhteissa.
Materiaali
94% polyesteri, 3% elastaani, 3% polyamidi
| Tuotenimi: | Leatt HydraDri 5.0 MTB sadetakki miehet - musta |
| Valmistaja: | Leatt |
| Tuotenumero: | LEA750186 |
| Materiaali: | 94% polyesteri, 3% elastaani, 3% polyamidi |
| Kompressio: | Ei |
| sulkeminen: | Etuvetoketju täyspitkä |
| Huppu: | Kyllä |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| pestävyys: | 30 °C, ei saa silittää, älä valkaise |
| vuodenaika: | All-season |
| hengittävyys: | 30000g/m²/24h |
| vesipatsas: | 30000mm |
| Ominaisuudet: | Tuulenpitävä, Vesitiivis |
| istuvuus: | normaali |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 400g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| GTIN: | 6009556553415, 6009556553422, 6009556553439, 6009556553446, 6009556553453, 6009556553460 |
| Valmistajan sivu: | https://www.leatt.com |
Löydät alta valmistajan Leatt vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eurooppa | 46 | 48 | 50 | 52 | 54 | 56 | 58 |
| Tuuma | 28 | 30 | 32 | 34 | 36 | 38 | 40 |
| D. lantio (cm) | 71 | 76 | 81 | 86 | 91 | 97 | 102 |
Kansainvälinen XS Eurooppa 46 Tuuma 28
Kansainvälinen S Eurooppa 48 Tuuma 30
Kansainvälinen M Eurooppa 50 Tuuma 32
Kansainvälinen L Eurooppa 52 Tuuma 34
Kansainvälinen XL Eurooppa 54 Tuuma 36
Kansainvälinen XXL Eurooppa 56 Tuuma 38
Kansainvälinen 3XL Eurooppa 58 Tuuma 40
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| Eurooppa | 34 | 36 | 38 | 40 | 42 |
| Tuuma | 24 - 25 | 25 - 26 | 27 - 28 | 29 - 30 | 31 - 32 |
| D. lantio (cm) | 60 - 63 | 63 - 66 | 67 - 71 | 72 - 76 | 77 - 81 |
Kansainvälinen XS Eurooppa 34 Tuuma 24 - 25
Kansainvälinen S Eurooppa 36 Tuuma 25 - 26
Kansainvälinen M Eurooppa 38 Tuuma 27 - 28
Kansainvälinen L Eurooppa 40 Tuuma 29 - 30
Kansainvälinen XL Eurooppa 42 Tuuma 31 - 32
| Kansainvälinen | XXS | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. kehon pituus | 100 - 110 | 110 - 120 | 120 - 130 | 130 - 140 | 140 - 150 | 150 - 160 |
Kansainvälinen XXS
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL