Uudistettu, pidennetty ja levennetty versio MTX BEAMRACK -telineestä sopii paremmin 29-tuumaisille maastopyörille ja gravel-pyörille – erityisesti rungon kokoihin L–XXL. Innovatiivisen kaksipuolisen kiinnityspaneelin ansiosta telineeseen voi kiinnittää Topeak MTX QuickTrack® -kasseja ja -koreja tai kasseja ja koreja, joissa on MIK-kiinnityslevyt. Kiinnitys satulatolppaan.
Sivutaskujen kiinnityksessä on ehdottomasti käytettävä valinnaisesti saatavia MTX Side Frames -sivukehyksiä MTX BeamRack II:lle!
| Tuotenimi: | Topeak MTX BeamRack II V-Type Tavarateline |
| Valmistaja: | Topeak |
| Tuotenumero: | TOP749922 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini |
| mitat (p/l/k): | 541/140/119mm |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Allroad / Gravel |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| tavaratelineen kiinnike: | Satulatolppa |
| tavaratelineen ominaisuudet: | ilman jousipuristinta |
| maksimikuorma: | 9kg |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 673g |
| valmistajan tuotekoodi: | TA2601V |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4710069711781 |
| Valmistajan sivu: | http://www.topeak.de |