ROSÉ on Ultradynamicon ensimmäinen tuote ja malliston kulmakivi. Kuiville olosuhteille suunniteltu rengas, jonka sivupinnat tarjoavat riittävän pidon, kun syöksyt alas singletrackia. Se hallitsee sekä asfalttia että maastoa kuin taitava muusikko Stradivariusta.
Ultradynamicon perustajat ja rengasfetisistit Pat ja Ron uskovat, että kaiken elämässä pitäisi olla paitsi toimivaa, myös ennen kaikkea kaunista. Pyörä on käytännöllisen ja taiteellisen muotoilun synteesi, joka edustaa toiminnallisuuden ja tyylin yhdistymistä. Pohjimmiltaan ajettavuusominaisuudet ovat yhtä tärkeitä kuin esteettisyys.
Yhteensä viidenkymmenen vuoden renkaiden tuntemuksen jälkeen Pat ja Ron olivat kyllästyneet. Räikeät logot, oudonnäköiset kulutuspintakuvioinnit ja ylimitoitetut, elottomat suojakoteloet tulvivat markkinoille, jotka olivat jo muutenkin täynnä tylsiä vaihtoehtoja, jättäen vain vähän valinnanvaraa todellisille renkaiden faneille.
Laaja maastopyöräilykokemus, intohimo huippuluokan renkaisiin, tarkka silmä muotoilulle ja ripaus kolmannen luokan fysiikkaa johtivat renkaiden ja komponenttien valmistajan syntyyn. Yritys perustui kokonaan intohimoon, todelliseen tarpeeseen ja alkupääomaan, joka saatiin myymällä kauan sitten menetettyjä Amgenin osakkeita.
Ei ole salaisuus, että renkaiden valinta määrää perustavanlaatuisesti pyörän ulkonäön, ja tämä valinta on suorituskyvyn ja kauneuden äärimmäinen ilmentymä. Me kaikki tiedämme, että pyöräsi on persoonallisuutesi jatke ja ajotyylisi ikkuna sieluusi. Maailmassa, jota tylsät ja keskinkertaiset vaihtoehdot ovat lamauttaneet, kutsumme sinut tekemään dynaamisen valinnan.
| Tuotenimi: | Ultradynamico Rosé Rozzo Taitettava rengas - 48-584 / 650b x 47.99 - grey/tan |
| Valmistaja: | Ultradynamico |
| Tuotenumero: | ULT749800 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm) |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ETRTO: | 48-584 |
| renkaan ominaisuudet: | Skinwall |
| renkaan leveys: | 48 mm |
| pistosuojaus: | Rozzo |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Harmaa, Beige |
| Paino: | 555g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 850030516534 |
| Valmistajan sivu: | https://ultradynamico.com/ |