Katalonialainen Cava on todellakin hieno viini. Minimalistinen rengas niille, jotka haluavat tilavan slick-renkaan tarjoaman vapaan vauhdin, mutta tarvitsevat renkaan, joka käyttäytyy ennustettavammin löysemmillä mutkilla. Suunniteltu käytettäväksi parina tai takarenkaana yhdessä etupuolen renkaan
Ultradynamicon perustajat ja renkaiden fetisistit Pat ja Ron uskovat, että kaiken elämässä pitäisi olla paitsi toimivaa, myös ennen kaikkea kaunista. Pyörä on käytännöllisen ja taiteellisen muotoilun synteesi; se edustaa toiminnallisuuden ja tyylin yhtymäkohtaa. Pohjimmiltaan: ajettavuusominaisuudet ovat yhtä tärkeitä kuin estetiikka. Yhdessä viidenkymmenen vuoden renkaiden tuntemuksen jälkeen Pat ja Ron olivat kyllästyneet. Räikeät logot, oudon näköiset kulutuspintakuvioinnit ja ylimitoitetut, elottomat suojakoteloet tulvivat markkinoille, jotka olivat jo muutenkin täynnä tylsiä vaihtoehtoja, jättäen vain vähän valinnanvaraa todellisille renkaiden faneille.
Laaja maastopyöräilykokemus, intohimo huippuluokan renkaisiin, tarkka silmä muotoilulle ja ripaus kolmannen luokan fysiikkaa johtivat renkaiden ja komponenttien valmistajan syntyyn, joka perustui kokonaan intohimoon, todelliseen tarpeeseen ja alkupääomaan, joka saatiin myymällä kauan sitten menetettyjä Amgenin osakkeita.
| Tuotenimi: | Ultradynamico Cava Rozzo Taitettava rengas - 42-622 / 700c x 42.?? - grey/tan |
| Valmistaja: | Ultradynamico |
| Tuotenumero: | ULT749795 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ETRTO: | 42-622 |
| renkaan ominaisuudet: | Skinwall |
| renkaan leveys: | 42 mm |
| pistosuojaus: | Rozzo |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Harmaa, Beige |
| Paino: | 590g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 850030516596 |
| Valmistajan sivu: | https://ultradynamico.com/ |