SR Suntour SF25 RAIDON34X on suorituskykyinen ilmajoustohaarukka, joka on suunniteltu vaativille maastopyöräilijöille. Se tarjoaa pehmeän joustoa, tarkan hallittavuuden ja erinomaisen jäykkyyden haastaville reiteille. Rebound- ja kompressio-iskunvaimennuksen helppo säätö mahdollistaa räätälöinnin mihin tahansa maastoon sopivaksi.
EQ-järjestelmä sovittaa ajajan painon tarkasti kevään jäykkyyteen, mikä takaa optimaalisen tuen. Yhdessä PCS-patruunan säädettävien iskunvaimennuselementtien kanssa negatiivinen joustomatka ja ilmakammion tilavuus hyödynnetään täysimääräisesti. Tuloksena on herkkä jousitus, jossa on progressiivinen ja helposti säädettävä ilmamuoviyksikkö, joka parantaa sekä mukavuutta että hallittavuutta.
Todistetusti toimivaan PCS-järjestelmään perustuva iskunvaimennusyksikkö on suunniteltu täysin uusilla piireillä, jotka mahdollistavat nopeat kompressio- ja rebound-liikkeet. Laajat testit vahvistavat suorituskyvyn parantumisen. Tuloksena on herkästi reagoiva iskunvaimennus, joka toimii hallitusti myös suurilla kuormituksilla ja on rakenteeltaan yksinkertainen, luotettava, kestävä ja helppo huoltaa.
| Tuotenimi: | SR Suntour SF25 Raidon34X Boost R-2CR EQ Joustohaarukka - 29"| 120mm | Tapered | 15x110 - black matte |
| Valmistaja: | SR Suntour |
| Tuotenumero: | SRS749048 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Trail |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| haarukan joustovara: | 120 mm |
| akseli vakio: | 15x110 mm Boost (ER) |
| Takaiskunvaimennin/jousiversio: | Ilmajousi |
| haarukan/iskunvaimentimen säätö: | Hidas kompressio, Hidas palautuminen, Nopea palautuminen, Lukitus |
| liukuputken halkaisija: | 34mm |
| jousitus: | EQ |
| vaimennus: | R-2CR |
| haarukan siirtymä: | 51mm |
| renkaan enimmäisleveys: | 62mm |
| akselin pituus: | 272mm |
| levyjarrun kiinnike: | PM (7") 180 mm, Postmount |
| levyn enimmäishalkaisija: | 203mm |
| ohjainputkimateriaali: | Alumiini |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | SF25-RAIDON34X-Boost |
| Ohjausputken Ø - Ylä: | 1 1/8“ |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1 1/2“ |
| GTIN: | 4055149615369 |
| Valmistajan sivu: | http://www.srsuntour-cycling.com |