SR Suntour SF20 NEX on erityisesti trekking-pyörille suunniteltu joustohaarukka. Vankalla jousituksellaan ja säädettävällä esijännityksellään se takaa mukavan ajokokemuksen teillä ja kevyessä maastossa.
| Tuotenimi: | SR Suntour SF20 NEX P HLO Suspension Fork - 28" | 63mm | 1 1/8" | QR - black |
| Valmistaja: | SR Suntour |
| Tuotenumero: | SRS749046 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, Kaupunki |
| jarrutyyppi: | Vannejarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| haarukan joustovara: | 60 mm |
| akseli vakio: | Pikalukitus |
| Vannejarru - asennus: | V-jarru |
| Takaiskunvaimennin/jousiversio: | Kierrejousi |
| haarukan/iskunvaimentimen säätö: | Kierrejousen esijännitys, Lukitus |
| liukuputken halkaisija: | 28mm |
| vaimennus: | HLO |
| haarukan siirtymä: | 40mm |
| renkaan enimmäisleveys: | 50mm |
| akselin pituus: | 255mm |
| ohjainputkimateriaali: | Teräs |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 2670g |
| valmistajan tuotekoodi: | SF20-NEX-P-LO |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Ohjausputken Ø - Ylä: | 1 1/8“ |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1 1/8“ |
| GTIN: | 4055149455484 |
| Valmistajan sivu: | http://www.srsuntour-cycling.com |