Lightflow B yhdistää minimalistisen muotoilun ja edistyksellisen toiminnallisuuden Rilsan-runkoon, ympäristöystävälliseen materiaaliin, joka korostaa keveyttä ja kestävyyttä ja takaa poikkeuksellisen mukavuuden ja täydellisen näkösuojan tyylikkäässä ja monipuolisessa estetiikassa.
RP Opticsin linssit hyödyntävät korkealaatuisen polykarbonaatin todistettua luotettavuutta ja tarjoavat ylivoimaisen optisen suorituskyvyn. Täydellisen UV400-suojan ansiosta ne suojaavat silmiäsi tehokkaasti haitallisilta ultraviolettisäteiltä, jotta voit keskittyä suoritukseesi. Silmälaseissa on saatavana laaja valikoima eläviä värejä ja peilattuja versioita, ja niissä yhdistyvät täydellisesti toiminnallisuus ja nykyaikainen muotoilu, ja ne täyttävät urheilijoiden vaatimukset, jotka odottavat poikkeuksellista suorituskykyä ulkonäöstä tinkimättä.
Polar3FX-linssit poistavat häiritsevän häikäisyn ja heijastukset, luovat selkeämmän ja terävämmän näkökentän ja parantavat retkeilyä. Klassisessa GREY-versiossa näissä linsseissä on sisäinen pinnoite, joka lisää merkittävästi näkömukavuutta ja selkeyttä. Vielä intensiivisemmän visuaalisen kokemuksen takaamiseksi Polar3FX-linssit peilatuissa SINISISSÄ, PUNAISESSA ja VIHREÄSSÄ värivaihtoehdoissa on integroitu HDR-teknologia, joka optimoi kontrastin heikossa valaistuksessa ja tarjoaa intensiivisemmän ja elävämmän näkymän. Kehittynyt oleofobinen pinnoite hylkii vettä, öljyä ja likaa, joten linssit on erityisen helppo puhdistaa ja ne pysyvät moitteettomina vaativimmissakin olosuhteissa.
| Tuotenimi: | Rudy Project Lightflow B Silmälasit Naiset - Crystal Gloss - RP Optics Laser Black |
| Valmistaja: | Rudy Project |
| Tuotenumero: | RUD748876 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily, Retkeily, Juoksu, Vapaa-aika |
| sukupuoli: | Naiset |
| materiaali: | Komposiitti |
| silmälasien tyyli: | Kapeat kasvot, Koko kehys, Kahden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | jatkuva sävy, peilikuva, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Kategoria 3 - kirkas |
| linssimateriaali: | Polycarbonate, RP Optics |
| valonläpäisy: | 11% |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Läpinäkyvä |
| Paino: | 31g |
| Sangan pituus: | 135mm |
| linssien leveys: | 54mm |
| nenäsillan leveys: | 18mm |
| Linssin korkeus: | 44mm |
| GTIN: | 655586587140 |
| Valmistajan sivu: | http://www.rudyproject.de |