Wave Alpha on myydyimmän monitoimityökalun huippuluokan jatkokehitys, joka on valmistettu korkealaatuisista materiaaleista ja varustettu ominaisuuksilla, joita fanit ympäri maailmaa ovat toivoneet. Se on ensimmäinen Wave-malli, jossa on käänteinen Tanto-terä erittäin korkealaatuisesta MagnaCut®-teräsestä, joka tarjoaa huippuluokan terävyyden, kestävyyden ja korroosionkestävyyden. Uusi peukalotappi tekee terän käyttämisestä yhdellä kädellä helppoa ja intuitiivista. Muotoillut G10-kahvat, joissa on topografisesta inspiraatiosta syntynyt kuviointi, takaavat turvallisen otteen, paremman käyttömukavuuden sekä erottuvan ulkonäön ja muotoilun. Avaamalla kaikki kahvakuoren toiminnot avautuvat, joten voit valita haluamasi työkalun helposti. Ja ensimmäistä kertaa Wave-mallissa Leatherman on integroinut täysimittaiset, yhdellä kädellä käytettävät sakset – joilla on suurin koko Leathermanin pihdeihin perustuvissa malleissa. Suunniteltu alusta alkaen kunnioittamaan Wave-mallin perintöä ja asettamaan samalla uusia standardeja muotoilun, materiaalien ja mukavuuden suhteen.
| Tuotenimi: | Leatherman Wave Alpha Monitoimityökalu - Cascadia |
| Valmistaja: | Leatherman |
| Tuotenumero: | LTH748624 |
| toiminta: | Retkeily |
| materiaali: | Ruostumaton teräs |
| mitat (p/l/k): | 159/35/22mm |
| Leirintä- ja retkeilyvälineet: | Monitoimityökalu |
| terän pituus: | 7.3mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 234g |
| valmistajan tuotekoodi: | 833401 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 37447023392 |