Nopea ja erittäin monipuolinen – Vasco 28 on suorituskykyinen gravel-pyörä, joka pystyy kaikkeen. Sen perustana on puristinen teräsrunko yhdistettynä all-road-varustukseen: sujuvasti rullaavat renkaat (700Cx45mm) tarjoavat ylimääräistä vauhtia sekä asfaltilla että maastossa. Suorituskykyinen vaihtaja takaa helpot vaihteenvaihdot jopa kuoppaisilla teillä. Ja lukuisat kiinnitysmahdollisuudet kasseille ja muille lisävarusteille mahdollistavat myös rajattomat retkipyöräilyretket. Ehdoton monipuolinen pyörä – täydellinen suorituskykyiseen gravel-pyöräilyyn kaikilla maastoilla.
T-Coat-pinnoite – Jokainen runko maalataan omassa tehtaassamme kestävällä ja korkealaatuisella
Tout Terrain perustettiin vuonna 2005 tavoitteenaan kehittää täydellisiä polkupyöriä unohtumattomille hetkille. Ja se oli selvää alusta alkaen: poikkeuksellista polkupyörää ei voi luoda missä tahansa ja milloin tahansa. Vain hyvin erityisessä paikassa, kuten valmistamossa. Ammattitaitoisella käsityötaidolla. Monien vuosien osaamisella. Aidolla intohimolla. Ja sinun inspiraatiollasi. Vasta silloin siitä tulee sinun Tout Terrain -polkupyöräsi.
| Tuotenimi: | Tout Terrain VASCO 28 Select 6.2 - Gravel-pyörä - 2026 - deep ocean blue matt |
| Valmistaja: | Tout Terrain Bikes |
| Tuotenumero: | TTR747812 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Teräs |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| keskiöt: | Tout Terrain EX-F1, CL | Tout Terrain EX-R1 - 10/11/12S, CL |
| vanteet: | DT Swiss G540 |
| ketju: | Shimano CN-M6100 |
| rataspakka: | Shimano 105 | CS-HG710-12 |
| vaihtaja: | Shimano GRX | ST-RX610 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano GRX | RD-RX820 |
| etuvaihtaja: | Shimano GRX | FD-RX820-F |
| keskiölaakerit: | Shimano BB-RS500 | Hollowtech II | BSA 68mm |
| etuhammasratassuhde: | 46-30 |
| kampisarja: | Shimano GRX | FC-RX610-2 | 172.5mm |
| jarrut: | Shimano GRX | BR-RX400 |
| satulatolppamalli: | Tout Terrain | 27.2mm |
| satula: | WTB Volt Medium |
| ohjaustanko: | Tout Terrain Gravel | 440mm | 16° Flare |
| ohjainkannatin: | Tout Terrain, 100mm | +/- 6° |
| haarukka: | Tout Terrain Touring Fork IV |
| ohjauslaakeri: | Acros / Cane Creek 10 | EC34 / EC34 |
| runko: | Tout Terrain Vasco | Stratocrom CrMo |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-36 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| renkaat: | Continental Terra Trail | 45-622 |
| järjestelmän enimmäispaino: | 130kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 11200g |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Tout Terrain - Vasco |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4260384177194, 4260384177200, 4260384177217, 4260384177224 |
| Valmistajan sivu: | http://www.tout-terrain.de/ |