Ritcheyn SuperLogic Flat MTB -ohjaustanko on kehitetty maastopyöräilyyn ja all-mountain-ajoon. SuperLogic-tuoteperheen uusimpana jäsenenä nämä hiilikuituiset ohjaustangot kuuluvat markkinoiden kevyimpiin.
Flat bar -ohjaustankon leveys on 760 mm, ja lyhentämisen helpottamiseksi on merkinnöitä. Flat bar -ohjaustanko on 7° taaksepäin ja 5° ylöspäin kaartuva, mikä takaa luonnollisen ranteen asennon. Puristuksen halkaisija on 31,8 mm, mikä takaa yhteensopivuuden nykyaikaisten ohjainkannattimien kanssa. Painoltaan 155 g, vain harvat muut ohjaustankot pystyvät kilpailemaan sen hinta-laatusuhteella.
SuperLogic Flat on ensisijainen valintasi, kun haluat kevyttä vakautta, mukavuutta ja varmaa hallittavuutta, kun syöksyt tiukkoihin mutkiin tai tekniseen maastolle.
| Tuotenimi: | Ritchey Superlogic Flat MTB Handlebar - 31.8 | Carbon | 760mm - matte UD |
| Valmistaja: | Ritchey |
| Tuotenumero: | RIT747245 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, CC (Cross Country) |
| Ohjaustangon kiristimen Ø: | 31,7 / 31,8mm |
| Ohjaustangon design: | Flatbar |
| Ohjaustangon ominaisuudet: | Backsweep, Upsweep |
| tangon leveys: | 760 mm |
| tangon leveyden mittaus: | Ulkopuoli-ulkopuoli |
| Backsweep: | 7° |
| nousu: | 0mm |
| upsweep: | 5° |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 155g |
| valmistajan tuotekoodi: | 30466117010 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 796941309660 |
| Valmistajan sivu: | http://www.ritcheylogic.com |