Ritcheyn SuperLogic Rizer Mountain -ohjaustankot on kehitetty maastopyöräilyyn ja all-mountain-ajoon, ja ne tarjoavat juuri oikean määrän nousua - 20 mm tai 40 mm - ilman, että ne ovat liian leveitä. SuperLogic-tuoteperheen uusimpana lisäyksenä nämä hiilikuituiset ohjaustankot kuuluvat markkinoiden kevyimpiin.
Leveä, 760 mm:n leveyden ja helpon lyhentämisen mahdollistavilla merkinnöillä varustettu ohjaustanko on varustettu 8°:n backsweep-kulmalla, 20/40 mm:n nousulla sekä 5°:n upsweep-kulmalla, joka takaa luonnollisen ranteen asennon. 31,8 mm:n puristushalkaisija takaa yhteensopivuuden nykyaikaisten ohjainkannatinten kanssa, kun taas nousuvaihtoehdot ja kapea leveys tekevät SuperLogic Mountain -ohjaustankoista luokan omansa. Paino on 170 g 20 mm:n nousulla ja 175 g 40 mm:n nousulla, joten harvat muut ohjaustankot pystyvät kilpailemaan tämän hinta-painosuhteen kanssa.
Ajatpa sitten tiukkoja mutkia tai hurjastelet teknisellä maastolla, SuperLogic Rizer on ensisijainen valintasi vakauden, mukavuuden ja turvallisen hallittavuuden suhteen.
| Tuotenimi: | Ritchey Superlogic Rizer MTB Ohjaustanko – 31,8 | Hiilikuitu | 760 mm - 40mm Rise - matte UD |
| Valmistaja: | Ritchey |
| Tuotenumero: | RIT747244 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, CC (Cross Country), All-Mountain |
| Ohjaustangon kiristimen Ø: | 31,7 / 31,8mm |
| Ohjaustangon design: | Riser-ohjaustanko |
| Ohjaustangon ominaisuudet: | Backsweep, Upsweep |
| tangon leveys: | 760 mm |
| tangon leveyden mittaus: | Ulkopuoli-ulkopuoli |
| Backsweep: | 8° |
| upsweep: | 5° |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 175g |
| valmistajan tuotekoodi: | 30466117012 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 796941309684 |
| Valmistajan sivu: | http://www.ritcheylogic.com |