SuperLogic ErgoMax on suunniteltu tarjoamaan hallittavuutta, mukavuutta ja monipuolisuutta vaihtelevassa maastossa. Hiilikuitusta valmistetussa ohjaustankossa on kompakti kaarevuus ja ergonominen yläosa, joka vähentää väsymystä ja parantaa käsien tukea pitkillä kestävyysajoilla sekä maantiellä että maastossa. 20 mm:n nousu (
Huomautus: Ei yhteensopiva Ritchey C260 -ohjainkannattimen kanssa.
| Tuotenimi: | Ritchey SuperLogic ErgoMax Ohjaustanko - 31.8 | Carbon - musta |
| Valmistaja: | Ritchey |
| Tuotenumero: | RIT747224 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, Allroad / Gravel |
| Ohjaustangon kiristimen Ø: | 31,7 / 31,8mm |
| Ohjaustangon design: | Droppitanko |
| Ohjaustangon ominaisuudet: | Droppi < 130 mm (kompakti), Ulottuma < 80 mm, Ergo (käyrä, jonka säde vuorottelee), Aero (litistetty osa), Backsweep, Flare / taivutettu droppi, Kaapeliohjaimet, Nousu, DI2-yhteensopiva |
| tangon leveyden mittaus: | Keski-keski |
| jousto: | 113mm |
| tangon ulottuma: | 70mm |
| Flare Out / Outsweep: | 2° |
| Drop Flare: | 17.5° |
| Backsweep: | 5° |
| nousu: | 20mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 240g |
| valmistajan tuotekoodi: | 30066117012 (38 cm) | 30066117013 (40 cm) | 30066117014 (42 cm) |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | 42 cm |
| tangon leveys: | 380 mm, 400 mm, 420 mm |
| GTIN: | 796941309691, 796941309707, 796941309714 |
| Valmistajan sivu: | http://www.ritcheylogic.com |