Näissä adidas-aurinkolaseissa yhdistyvät tyyli ja kestävyys, joten ne sopivat täydellisesti erilaisiin aktiviteetteihin. Kevyessä kehyksessä on säädettävät nenätyynyt ja ohimoiden kärjet, jotka mahdollistavat räätälöidyn istuvuuden. Yksittäinen linssimuotoilu tarjoaa myös ainutlaatuisen ilmeen.
| Tuotenimi: | adidas SP0108 Silmälasit - Matte Dark Green / Roviex Mirror |
| Valmistaja: | adidas Eyewear |
| Tuotenumero: | ADE746731 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| toiminta: | Pyöräily, Juoksu |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| silmälasien tyyli: | Koko kehys, Yhden linssin lasit |
| linssin ominaisuudet: | valonherkkä, peilikuva, UV-suoja |
| Valaistusolosuhteisiin: | Kategoria 3 - kirkas |
| valonläpäisy: | 13% |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Valkoinen |
| kehysten leveys: | 142mm |
| Sangan pituus: | 130mm |
| Linssin korkeus: | 53mm |
| GTIN: | 889214581723 |
| Valmistajan sivu: | http://www.adidas.com/Eyewear/content/de/products/ |