Jos etsit kestävää, helppokäyttöistä ja jokapäiväiseen käyttöön sopivaa trekking-pyörää, tämä T-100-versio on laadun ja kestävyyden kannalta täydellinen valinta. Luotettava ja hyväksi todettu Shimano Nexus 8-vaihteinen napavaihde tarjoaa erinomaisen ajomukavuuden ja vaatii vain vähän huoltoa päivittäisessä käytössä. Shimano-merkkiset levyjarruet tarjoavat lisäturvallisuutta.
Kaksi eri mallia saatavana oleva teräsrunko yhdistettynä jokapäiväiseen käyttöön sopiviin ominaisuuksiin, kuten Herrmansin ergonomisiin kahvoihin, tavaratelineeseen,
vsf fahrradmanufakturin alumiini- ja teräsrunkoihin myönnetään 10 vuoden takuu. Tämä koskee myös jäykkiä alumiini- ja teräshaarukoita. Kaikille vsf fahrradmanufakturin polkupyörille on myönnetty enimmäispaino 140 kg.
| Tuotenimi: | vsf fahrradmanufaktur T-100 - Nexus - Kaupunkipyörä - 2026 - ebony matt |
| Valmistaja: | vsf fahrradmanufaktur |
| Tuotenumero: | VSF746210 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Teräs |
| käyttö pyöräurheilu: | Kaupunki |
| keskiöt: | Shimano DH-3D37, hub dynamo | Shimano Nexus SL-C-6001 |
| pinnat: | Niro |
| vanteet: | Schürmann SDX 25 | 32H |
| ketju: | KMC Z1 EPT |
| rataspakka: | Shimano |
| vaihtaja: | Shimano Nexus SL-C-6001, Twist Shifter |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Nexus |
| keskiölaakerit: | Thun Tango ML |
| etuhammasratassuhde: | 42 |
| kampisarja: | Lasco CF12 Aluminium | 170mm |
| jarrut: | Shimano Altus BR-MT200 | 160/160mm |
| satulatolppamalli: | Levelnine | Aluminium | 27.2mm | 350mm |
| satula: | Selle Royal Rio |
| ohjaustanko: | Levelnine Trekking | 720mm |
| ohjainkannatin: | HL TDS-C269 | adjustable angle |
| haarukka: | CroMo 4 |
| ohjauslaakeri: | Ritchey Comp Logic V2 |
| runko: | 25 CroMo 4 |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 20 |
| vaihteen käyttö: | Hub - mekaaninen |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | rear stand | SKS fender | vsf fm Basic Tour 2.0 Racktime |
| pyörän valot: | Busch & Müller Lumotec Dopp N plus, 35 LUX | Busch & Müller Toplight 2C |
| gripit: | Herrmans DD37 |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| polkimet: | Marwi SP-811 |
| renkaat: | Schwalbe Citizen | 47-622 | reflex |
| järjestelmän enimmäispaino: | 140kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 14500g |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | vsf fahrradmanufaktur - T Series |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 8 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4260131281778, 4260131281785, 4260131281792 |
| Valmistajan sivu: | https://www.fahrradmanufaktur.de/ |