Giant ARX 26 on korkealaatuinen nuorten polkupyörä, joka on kehitetty erityisesti noin 10–16-vuotiaille nuorille pyöräilijöille. Kevyen ALUXX-alumiinirungon ja huolellisesti suunnitellun geometrian ansiosta se tarjoaa erinomaisen tasapainon vakauden ja ketteryyden välillä. Olipa kyseessä koulumatka, vapaa-ajan ajelu tai ensimmäiset maastoseikkailut, tämä pyörä auttaa nuoria pyöräilijöitä kehittämään taitojaan turvallisesti ja iloisesti.
ALUXX | ARX 26:n ALUXX-alumiinirunko on valmistettu korkealaatuisesta 6061-alumiiniseoksesta, joka yksinkertaisen kartioinnin ansiosta mahdollistaa kevyen painon ja suuren lujuuden. Nuorille suunniteltu geometria takaa ergonomisen istuma-asennon ja paremman hallittavuuden, mikä lisää nuorten pyöräilijöiden luottamusta ja turvallisuutta. Monipuoliset renkaat mahdollistavat ajon erilaisilla alustoilla, asfalttiteistä kevyeen maastoon. Huolellisesti suunnitellun rakenteensa ja korkealaatuisten varusteidensa ansiosta Giant ARX 26 on ihanteellinen kumppani nuorille pyöräilijöille, jotka haluavat tutustua maailmaan kahdella pyörällä.
| Tuotenimi: | Giant ARX 26 - 26" Lastenpyörä - 2026 - phoenix fire |
| Valmistaja: | Giant Bikes |
| Tuotenumero: | GNT744603 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Lapset |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Fitness |
| keskiöt: | Alloy |
| pinnat: | Stainless Steel |
| vanteet: | GIANT Alloy |
| ketju: | KMC X8 |
| rataspakka: | Shimano CS-HG31 |
| vaihtaja: | Shimano Altus SL-M315 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Altus RD-M310 |
| keskiölaakerit: | Cartridge |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | Forged Alloy |
| jarrut: | V-Brake | V-Brake Junior |
| satulatolppamalli: | Alloy 27.2 mm |
| satula: | Selle Royal Vivo |
| ohjaustanko: | GIANT Youth 25.4 |
| ohjainkannatin: | Forged Alloy |
| haarukka: | Alloy Rigid | QR |
| runko: | AluxX | QR |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-34 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| suositeltu rungon korkeus: | 145-165cm |
| ikäsuositus: | 10 - 16 |
| jarrutyyppi: | Vannejarru |
| pyörän koko: | 26" (559mm) |
| gripit: | GIANT Junior |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| renkaat: | Innova IB-3010 26x1.5" |
| jarrujen käyttö: | Mekaaninen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Punainen |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | 1014002110 |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Tuotesarja: | Giant - Arx |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 8 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4711291121294 |
| Valmistajan sivu: | https://www.giant-bicycles.com |