Uudistetulla rungolla, joka on nyt kevyempi ja vankempi, sekä sujuvalla joustohaarukalla, läpivientiakselinavoilla ja 1x-voimansiirrolla varustettuna tämä alumiininen jäykkäperäinen pyörä tarjoaa kaiken, mitä aloitteleva MTB-pyöräilijä tarvitsee kehittyäkseen ja edistyäkseen.
Moderni MTB-muotoilu | Kartioitu ohjausputki, korkealaatuiset komponentit, kuten 1x-voimansiirto, läpivientiakselinavat, sisäinen kaapelireititys (mukaan lukien teleskooppinen satulatolppa) ja integroitu takahaarukan alaputki tarjoavat aloitteleville maastopyöräilijöille runsaasti mahdollisuuksia tulevaisuutta varten.
Off-road-hallinta | Uusi geometria on optimoitu turvalliseen ajamiseen poluilla ja tarjoaa kaksi eri rengaskokoa (27,5 tai 29 tuumaa) rungon koon mukaan. Geometria on lisäksi suunniteltu 80 mm:n tai 100 mm:n etuhaarukalle rungon koon mukaan. Kaikissa malleissa on tilaa leveille renkaille (jopa 2,4 tuumaa), jotka takaavat pitoa ja vetokykyä teknisessä maastossa.
Kevyt ja kestävä | Täysin uusi ALUXX-alumiinirunko erottuu uudistetusta muotoilustaan ja kevyemmästä kokonaispainostaan, mikä parantaa suorituskykyä maastossa.
| Tuotenimi: | Giant Talon 1 - 29" maastopyörä - 2026 - charcoal |
| Valmistaja: | Giant Bikes |
| Tuotenumero: | GNT744556 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| keskiöt: | Giant Tracker |
| pinnat: | stainless steel | 14g |
| vanteet: | Giant GX03V 29 | alloy, double wall, 21mm inner width |
| ketju: | KMC X-11 |
| rataspakka: | Shimano CUES, CS-LG300 |
| vaihtaja: | Shimano CUES SL-6000 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano CUES RD-U6000 |
| keskiölaakerit: | cartridge |
| etuhammasratassuhde: | 30 |
| kampisarja: | ProWheel Charm |
| jarrut: | Tektro HDC M275, 180 / 160mm | Tektro HDC M275 |
| satulatolppamalli: | Giant Contact Switch Core |
| satula: | Giant ErgoContact Trail |
| ohjaustanko: | Giant Connect Trail | 31.8mm |
| ohjainkannatin: | Giant Sport | 7° |
| haarukka: | SXC32-3 RL |
| runko: | ALUXX-grade aluminum |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-48 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 100 mm |
| polkimet: | MTB caged |
| renkaat: | Maxxis Rekon Race | 29x2.4" | Wire Bead Tire |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Harmaa |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | 1095008184 | 1095008185 | 1095008187 | 1095008188 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Tuotesarja: | Giant - Talon |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 10 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4711291189706, 4711291189713, 4711291189720, 4711291189737 |
| Valmistajan sivu: | https://www.giant-bicycles.com |