5-vaihteinen
Merkki "+" tarkoittaa 150 kg:n enimmäiskuljettajan painoa – ihanteellinen painavammille kuljettajille tai lisäkuormalle. Näin arjesi ei vain helpotu, vaan myös joustavoituu huomattavasti – ja tyylikkäästi.
| Tuotenimi: | QiO COMPACT PX5+ | 1x5 Shimano Nexus RT - 20" Sähköpyörä - 2026 - lunar white matt |
| Valmistaja: | QiO |
| Tuotenumero: | QIO744424 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset, Miehet, Unisex |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, Kaupunki |
| keskiöt: | Shimano HB-TC500-12 / Shimano Nexus SG-C7002-5CD Coaster Brake |
| pinnat: | 2mm black |
| vanteet: | Aluminium Disc |
| ketju: | Gates CDX belt |
| rataspakka: | Gates CDX Black Fin Line sprocket |
| vaihtaja: | Shimano Nexus |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Nexus |
| etuhammasratassuhde: | 46 |
| kampisarja: | Prowheel EB03 |
| jarrut: | Magura Louise | 180/180mm / Coaster Brake |
| satulatolppamalli: | BySchulz G.2 ST Parallelogramm |
| satula: | Selle Royal On |
| ohjaustanko: | Ergotec Ladytown |
| ohjainkannatin: | Ergotec SWELL-RE |
| haarukka: | Aluminium 6061 Disc |
| ohjauslaakeri: | ZS66/ZS66 Blocklock |
| runko: | QIO Kompakt | Aluminium 6061 |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 28 |
| Akun kapasiteetti: | 800Wh |
| vaihteen käyttö: | Hub - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch PowerPack 800 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori, Täysi avustus |
| pyöräerikoisuudet: | Hihnaveto |
| suositeltu rungon korkeus: | 160-190cm |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru, Jalkajarru |
| pyörän koko: | 20" (406mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | rear rack | fenders | kickstand | Bosch charger |
| pyörän valot: | Busch & Müller Briq-S / Busch & Müller Dart E Brex |
| gripit: | Herrmans Nucore Town Wave |
| satulatolppa: | Jousitettu satulatolppa |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| polkimet: | Marwi SP-157 HD | foldable |
| renkaat: | Schwalbe Pick-Up | 60-406 |
| järjestelmän enimmäispaino: | 180kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Beige |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 27000g |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch Kiox 300 |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch Performance Line PX |
| Vääntömomentti: | 85Nm |
| Tuotesarja: | QiO - COMPACT+ |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 5 |
| Rungon Muoto: | Kuormapyörä / Erikoisrunko |
| GTIN: | 4251971178205 |
| Valmistajan sivu: | https://www.qio-bikes.com/ |