Matala runko helpottaa pyörälle nousemista ja siitä poistumista. Hydrauliset levyjarruet, lokasuojat ja 180 kg:n sallittu kokonaispaino tekevät
| Tuotenimi: | QiO COMPACT P5 | 1x5 Shimano Nexus RBN - 20" Sähköpyörä - 2026 - retro blue matt |
| Valmistaja: | QiO |
| Tuotenumero: | QIO744418 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset, Miehet, Unisex |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, Kaupunki |
| keskiöt: | Shimano HB-TC500-12 / Shimano Nexus SG-C7002-5CD Coaster Brake |
| pinnat: | 2mm black |
| vanteet: | Aluminium Disc |
| ketju: | Gates CDC belt |
| rataspakka: | Gates CDC sprocket |
| vaihtaja: | Shimano Nexus |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Nexus |
| kampisarja: | Prowheel EB 09 |
| jarrut: | Magura MT A2 | 180/180mm + Coaster Brake |
| satulatolppamalli: | BySchulz R3 |
| satula: | Selle Royal ON |
| ohjaustanko: | Ergotec Ladytown |
| ohjainkannatin: | BySchulz Speedlifter Twist |
| haarukka: | Aluminium 6061 Disc |
| ohjauslaakeri: | ZS66/ZS66 Blocklock |
| runko: | QIO Kompakt | Aluminium 6061 |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 28 |
| Akun kapasiteetti: | 545Wh |
| vaihteen käyttö: | Hub - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch PowerPack 545 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori, Täysi avustus |
| pyöräerikoisuudet: | Hihnaveto |
| suositeltu rungon korkeus: | 160-190cm |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru, Jalkajarru |
| pyörän koko: | 20" (406mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | rear rack | fenders | kickstand | Bosch charger |
| pyörän valot: | Busch & Müller Briq-S / Busch & Müller Toplight Dart Brex |
| gripit: | Herrmans Clik DD37 |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| polkimet: | Marwi SP-157 | foldable |
| renkaat: | Continental E Contact+ | 62-406 |
| järjestelmän enimmäispaino: | 180kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Sininen |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 27000g |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch Purion 200 |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch Performance Line |
| Vääntömomentti: | 75Nm |
| Tuotesarja: | QiO - COMPACT |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 5 |
| Rungon Muoto: | Kuormapyörä / Erikoisrunko |
| GTIN: | 4251971178021 |
| Valmistajan sivu: | https://www.qio-bikes.com/ |