SENGO :e on sopiva SUV-sähköpyörä pitkiin maastopyöräretkiin, päivittäiseen työmatkaliikenteeseen ja spontaaneihin maastoretkiin. Tehokkaan Bosch Performance Line PX -moottorin ansiosta selviät jyrkistä nousuista ja pitkistä retkistä helposti. 120 mm:n joustohaarukka ja leveät 2,35 tuuman maastorenkaat tarjoavat erinomaisen hallittavuuden ja mukavuuden – riippumatta siitä, lähdetkö maastoreiteille vai valloitatko kaupunkia. Pidemmille matkoille ja suuremmalle alueelle 800 Wh:n akku on ihanteellinen valinta.
Tämä huolellisesti suunniteltu SUV-sähköpyörä yhdistää kuitenkin paitsi mukavuuden ja turvallisuuden myös arjen käytettävyyden: alumiinisia lokasuojia ja modernia tavaratelineä, jossa on LED-takavalo ja 18 kg:n kantavuus, SENGO :e pärjää erinomaisesti myös kaupungissa.
| Tuotenimi: | Simplon SENGO :e ESSENTIAL - Hiilikuituinen trekking-sähköpyörä - 2026 - Metallic Black/Polished Silver |
| Valmistaja: | Simplon Bikes |
| Tuotenumero: | SPN744090 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, Sähköpyörä |
| rataspakka: | Shimano Cues 6000 |
| vaihtaja: | Shimano Cues 6000 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Cues 6000 |
| kampisarja: | FSA CK-745 |
| jarrut: | Shimano MT420 | 203mm |
| renkaat: | DT Swiss Hybrid 29" |
| satulatolppamalli: | Simplon Alu SP | 31.6mm |
| satula: | Selle Italia X-Bow | 145x255mm |
| ohjaustanko: | Simplon BAR 760 |
| ohjainkannatin: | Zero III | 80mm x 12° |
| haarukka: | Rock Shox Recon Silver |
| ohjauslaakeri: | Acros AZX-298 |
| runko: | Sengo Carbon |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| Akun kapasiteetti: | 540Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch Powertube 540 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori, Täysi avustus |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Racktime Alumee carrier | Hebie Alumee mudguards | HEBIE Abstellheld 18 kickstand | Widek Paperclip XXL |
| pyörän valot: | Front: Litemove SC 150, 150lux | Rear: Busch&Müller Kit |
| gripit: | Ergon GE10 EVO |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 120 mm |
| renkaat: | Schwalbe Johnny Watts | Race Guard | 60-622 |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka, Jäykkä haarukka |
| Paino: | 24110g |
| valmistajan tuotekoodi: | 10226641130588 | 10226641130589 | 10226641130590 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch System Controller |mini remote | Purion 400 |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch Performance Line PX BDU3470 |
| Vääntömomentti: | 90Nm |
| Tuotesarja: | Simplon - Sengo :e |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 11 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| Valmistajan sivu: | http://www.simplon.com |