Sade kasvoilla, mieli vapaana.
Hiljainen TQ-moottori antaa tukea juuri silloin, kun sitä tarvitaan, ja on niin huomaamaton, että melkein unohtaa, että kyseessä on sähköpyörä. Flat bar -ohjaustanko ja mukavuuteen painottuva geometria takaavat, että ajaminen pysyy rennona, vaikka päivä venyisikin pitkäksi. Kaikille, jotka kulkevat työmatkoilla, retkeilevät tai vain nauttivat liikkumisesta – vaivattomasti, ilman rajoituksia.
| Tuotenimi: | Simplon GRID 365 eLight ESSENTIAL - Hiilikuituinen kaupunkisähköpyörä - 2026 - Graphite Grey/Polished Silver |
| Valmistaja: | Simplon Bikes |
| Tuotenumero: | SPN744087 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, Kaupunki |
| rataspakka: | Shimano Cues 6000 |
| vaihtaja: | Shimano Cues 6000 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Cues 6000 |
| kampisarja: | FSA Alloy |
| jarrut: | Shimano Deore BL-RS600 | DR-RS405 |
| renkaat: | DT Swiss HG 1800 |
| satulatolppamalli: | Simplon Alu SP | 27.2 x 400 mm |
| satula: | Selle Italia X3 Boost MAN Flow MG |
| ohjaustanko: | Simplon BAR 760 |
| ohjainkannatin: | Zero III | 80mm x 12° |
| haarukka: | Rigid Fork |
| ohjauslaakeri: | Acros AZX-298 |
| runko: | GRID 365 :eLight Carbon |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| Akun kapasiteetti: | 290Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | TQ 290 Wh |
| käyttökoneiston valmistaja: | TQ |
| Moottori: | Keskimoottori, Kevyt avustus |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Wingee carrier | Apollo 55 mudguards | Widek Paperclip XXL bell | kickstand |
| pyörän valot: | Front: Litemove SEC-150; 150 lux | Rear: Light on rear carrier |
| gripit: | Griffe Ergon GE10 EVO |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| polkimet: | Simplon Grip EVO |
| renkaat: | Schwalbe G-one Overland 365 | RaceGuard | 45-622 |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Harmaa |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 16590g |
| valmistajan tuotekoodi: | 10226641130576 | 10226641130577 | 10226641130578 |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | +/- 3% |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Display TQ Color Display | Top Tube Display |
| Käyttökoneistomalli: | TQ HPR60 |
| Vääntömomentti: | 60Nm |
| Tuotesarja: | Simplon - Grid 365 :eLight |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 11 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| Valmistajan sivu: | http://www.simplon.com |