30D Pertex Quantum -materiaali on pehmeää ja pakkautuvaa, ja se on kevyttä ja tiiviisti kudottua, jotta untuva kanisteri kehittää täyden loftinsa. Untuvatäytteinen kaulus ja vetoketju, jossa on myrskyluukku, estävät lämmön karkaamisen, ja sisätasku on ihanteellinen avainten, lompakon, kännykän ja taskulamppun säilyttämiseen.
Makuupussi painaa 1000 g, se on suunniteltu enintään 5 °C:n alhaiselle lämpötilalle, ja sen mukana toimitetaan kompressio-pakkaussäkki, joka helpottaa kuljetusta, sekä puuvillasäkki, jossa sitä kanisteri säilyttää ehjänä pidempiä säilytysaikoja varten.
Pertex® Quantum
Pehmeä, kevyt, tuulenpitävä materiaali, joka antaa eristeen pöhöttyä kokonaan. Erittäin kompakti ja erittäin suojaava materiaali sopii erinomaisesti vuoristoaktiviteetteihin.
| Tuotenimi: | Rab Outpost 300 Untuvamakuupussi - Vetoketju vasen - light khaki/stone |
| Valmistaja: | Rab |
| Tuotenumero: | RAB742696 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Unisex |
| suositeltu rungon korkeus: | 190cm |
| vuodenaika: | Kesä |
| Makuupussi: | Untuvamakuupussi |
| eristys: | Untuva |
| mukavuuslämpötila: | +10°C |
| lämpötilaraja: | +5°C |
| äärilämpötila: | -9°C |
| täytteen paino: | 300g |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Ilman lämpökaulusta, Kattomuoto |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Oliivi |
| Paino: | 1000g |
| Kestävä kehitys: | RDS - Vastuullinen untuvastandardi |
| GTIN: | 5059913110561 |
| Valmistajan sivu: | https://rab.equipment/ww/ |