Kestävä, lämmin ja luotettava Radeon tarjoaa mukavuutta, joka säilyy myös vaihtelevissa sääolosuhteissa ja pitkillä matkoilla. Se on täytetty synteettisellä Stratus™-eristeellä, kuivuu nopeasti ja selviää ongelmitta kondenssivedestä ja kosteista olosuhteista. Siksi se sopii täydellisesti kylmiin, kosteisiin majoihin tai luonnonleirintäalueille sesongin ulkopuolella. Harmonikkamainen WARM WAVE™-rakenne varastoi lämmintä ilmaa ja pitää kehon lämpötilan tasaisena minimaalisella painolla. Kestävän, tuulenpitävän ja vettä hylkivän Atmos™-pintamateriaalinsa ansiosta Radeon on valmis jokaiseen retkeilyyn, vuoristossa yöpymiseen ja maailmanmatkailuseikkailuun.
| Tuotenimi: | Rab Radeon -6C / 20F Makuupussi - Pitkä - Vetoketju vasemmalla - sage/graphene |
| Valmistaja: | Rab |
| Tuotenumero: | RAB742683 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus |
| sukupuoli: | Unisex |
| suositeltu rungon korkeus: | 200cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 220/220/400mm |
| vuodenaika: | Kevät/syksy |
| Makuupussi: | Synteettinen makuupussi |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| mukavuuslämpötila: | +0°C |
| lämpötilaraja: | -6°C |
| äärilämpötila: | -24°C |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Lämpökauluksella, Muumion muotoinen |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Harmaa, Vihreä |
| Paino: | 1330g |
| GTIN: | 5059913244327 |
| Valmistajan sivu: | https://rab.equipment/ww/ |