Mythic-mallin jokainen yksityiskohta on suunniteltu painon ja tilavuuden pienentämiseksi, ja sen taustalla on yli 40 vuoden aikana hankittu kokemus.
Se on täytetty korkealaatuisella 900 FP -untuvalla, joka tarjoaa erinomaisen lämpö-paino-suhteen uraauurtavassa L.O.F.T 3D™ -rakenteessamme. Tämä ainutlaatuinen teknologia hyödyntää kiertyneitä, spiraalimaisia kammioita luodakseen makuupussiin suppilomaisia pisteitä, jotka estävät untuvan liukumisen ja varmistavat sen tasaisen jakautumisen. Yhdistettynä TILT-vuoriin, joka heijastaa lämmön takaisin kehoon, saavutamme näin ylivertaisen lämpö-paino-suhteen. Mythic on kevyt, mutta ei suinkaan toiminnallisuudeltaan puutteellinen, ja se on varustettu Pertex® Quantum Ripstop -kankaalla vastaamaan vuoristossa vaadittaviin vaatimuksiin. Erittäin kevyt, olennaiseen rajattu ja tinkimättömän lämmin – ihanteellinen nopeaan liikkumiseen viileissä olosuhteissa, fastpackingista alppikiipeilyyn.
Kaikki untuvamakuupussimme täytetään käsin Isossa-Britanniassa, ja niiden erityispiirre on, että untuvaa ei ole koskaan puristettu ennen käyttöä, minkä ansiosta sen pöyheys ja lämpö säilyvät.
| Tuotenimi: | Rab Mythic -6C / 20F Untuvamakuupussi - Pitkä - Vetoketju vasemmalla - dark pewter |
| Valmistaja: | Rab |
| Tuotenumero: | RAB742673 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus, Alpine |
| sukupuoli: | Unisex |
| suositeltu rungon korkeus: | 200cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 180/180/300mm |
| vuodenaika: | All-season |
| Makuupussi: | Untuvamakuupussi |
| eristys: | Untuva |
| mukavuuslämpötila: | +0°C |
| lämpötilaraja: | -6°C |
| äärilämpötila: | -24°C |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Lämpökauluksella, Muumion muotoinen |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Harmaa |
| Paino: | 710g |
| GTIN: | 5059913244259 |
| Valmistajan sivu: | https://rab.equipment/ww/ |