Mythic-mallin jokainen yksityiskohta on suunniteltu painon ja tilavuuden pienentämiseksi, ja sen taustalla on yli 40 vuoden aikana hankittu kokemus.
Se on täytetty korkealaatuisella 900 FP -untuvalla, joka tarjoaa erinomaisen lämpö-paino-suhteen uraauurtavassa L.O.F.T 3D™ -rakenteessamme. Tämä ainutlaatuinen teknologia hyödyntää kiertyneitä, spiraalimaisia kammioita luodakseen makuupussiin suppilomaisia pisteitä, jotka estävät untuvan liukumisen ja varmistavat sen tasaisen jakautumisen. Yhdistettynä TILT-vuoriin, joka heijastaa lämmön takaisin kehoon, saavutamme näin ylivertaisen lämpö-paino-suhteen. Mythic on kevyt, mutta ei suinkaan toiminnallisuudeltaan puutteellinen, ja se on varustettu Pertex® Quantum Ripstop -kankaalla vastaamaan vuoristossa vaadittaviin vaatimuksiin. Erittäin kevyt, olennaiseen rajattu ja erittäin pakkautuva – ihanteellinen nopeisiin keväisiin retkiisi.
Rab:n untuvamakuupussit täytetään käsin Isossa-Britanniassa, ja ne erottuvat siitä, että untuvaa ei ole koskaan puristettu ennen käyttöä, minkä ansiosta sen pöyhkeys ja lämpö säilyvät.
| Tuotenimi: | Rab Mythic 0C / 32F Down makuupussi - Pitkä - Vetoketju vasemmalla - dark pewter |
| Valmistaja: | Rab |
| Tuotenumero: | RAB742671 |
| toiminta: | Retkeily, Patikointi, Vaellus |
| sukupuoli: | Unisex |
| suositeltu rungon korkeus: | 200cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 160/160/300mm |
| vuodenaika: | Kevät/syksy |
| Makuupussi: | Untuvamakuupussi |
| eristys: | Untuva |
| mukavuuslämpötila: | +5°C |
| lämpötilaraja: | +0°C |
| äärilämpötila: | -15°C |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Lämpökauluksella, Muumion muotoinen |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Harmaa |
| Paino: | 500g |
| GTIN: | 5059913244242 |
| Valmistajan sivu: | https://rab.equipment/ww/ |