Tutustu uuden sukupolven Schwalbe Aerothan -sisärengaselle – nyt varustettuna tukevalla alumiinivarresta, joka takaa paremman vakauden ja huippuluokan suorituskyvyn. Sisärengas yhdistää pienen painon ja erinomaisen puhkeamissuojan sekä edistää aktiivisesti kiertotaloutta.
Kestävä ja ekologisuus edistävä | Aerothan-sisärengas on valmistettu BASF:n TPU-materiaalista, joka on tuotettu kemiallisella kierrätyksellä (ChemCycling®) pyrolyysiöljystä – Schwalbe-renkaiden kierrätyksen sivutuotteesta. Näin säästetään fossiilisia raaka-aineita ja tuetaan kiertotaloutta.
Uuden alumiinivarren ansiosta Schwalbe Aerothan -sisärengas asettaa uudet standardit vakaudelle, suorituskyvylle ja ekologisuudelle. Täydellinen valinta sinulle, jos arvostat laatua ja ekologisuutta.
| Tuotenimi: | Schwalbe Aerothan Sisärengas – nro 7-AE | 24" | BMX - 23/32-451 | SV 40mm |
| Valmistaja: | Schwalbe |
| Tuotenumero: | SWA740161 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | BMX / Dirt / Street |
| pyörän koko: | 24" (507mm) |
| renkaan leveys: | 23 mm, 24 mm, 25 mm, 26 mm, 27 mm, 28 mm, 29 mm, 30 mm, 31 mm, 32 mm |
| sisärenkaan materiaali: | TPU |
| venttiilityyppi: | Presta (Sclaverand) |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 39g |
| valmistajan tuotekoodi: | 10465373 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Schwalbe - Aerothan |
| GTIN: | 4026495959285 |
| Valmistajan sivu: | http://www.schwalbe.com |