Schwalbe EXTRA LIGHT -sisärengas nro 15L-EL. 28 tuuman pyöränkokoon. Alhainen paino, mutta yhtä luotettava kuin tavallinen Schwalbe-sisärengas.
Luotettavuus. Schwalben sisärengaset ovat tunnettuja korkeasta luotettavuudestaan. Jokainen sisärengas täytetään tehtaalla 24 tunnin ajan ja sen ilmatiiviys testataan.
Tiiviys. Butyylisisäkumien valmistuksessa Schwalbe kiinnittää huomiota materiaalin erittäin korkeaan puhtauteen. Tuloksena on sisärengaset, jotka pitävät ilmanpaineen huomattavasti pidempään kuin vastaavat mallit.
Järjestelmällisyys. Schwalben polkupyörän sisäkumit ovat erityisen joustavia ja sopivat yleensä useille rengaskoille. Siksi valmistaja puhuu myös ryhmäsisäkumijärjestelmästä.
Kierrätettävä. Schwalben sisärengaset ovat 100 % kierrätettäviä. Jokainen uusi butyylisisärengas koostuu noin 20 % kierrätetystä vanhasta sisärengasesta.
| Tuotenimi: | Schwalbe Sisärengas – nro 15L-EL (Extra Light) | 28" - 28/32-622/630 | SCV |
| Valmistaja: | Schwalbe |
| Tuotenumero: | SWA740131 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, Vaellus, MTB, Kaupunki |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| renkaan leveys: | 28 mm, 29 mm, 30 mm, 31 mm, 32 mm |
| sisärenkaan materiaali: | Butyylikumi |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 95g |
| valmistajan tuotekoodi: | 10465164 | 10465154 | 10465174 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Schwalbe - Clik Valve |
| GTIN: | 4026495968768, 4026495968782, 4026495968805 |
| Valmistajan sivu: | http://www.schwalbe.com |