CUBE-suunnittelussa on kyse innovaatiosta, muodosta ja toimivuudesta, joten CUBE-pyörissä ei näy koskaan mitään tarpeetonta.
Nopeasti rullaavat ja pitävät
| Tuotenimi: | CUBE SUPREME RT HYBRID Deluxe EX 600 - Easy Entry - Sähköpyörä - 2026 - 28“ – black / chrome |
| Valmistaja: | CUBE Bikes |
| Tuotenumero: | CUB739149 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset, Unisex |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, Kaupunki |
| keskiöt: | Shimano HB-QC300 / Shimano Nexus SG-C7002-5CD | Coaster Brake |
| vanteet: | CUBE EX25 |
| ketju: | Gates CDC belt |
| rataspakka: | Gates CDX sprocket |
| vaihtaja: | Shimano Nexus SL-C7000-5 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Nexus SG-C7002-5CD |
| etuhammasratassuhde: | 46 |
| kampisarja: | ACID Trekking Hybrid |
| jarrut: | Shimano Alfine BR-S7000 | 180/160mm / Coaster Brake |
| satulatolppamalli: | SR Suntour NVX |
| satula: | ACID Shen Pro |
| ohjaustanko: | CUBE Comfort Shape Bar |
| ohjainkannatin: | CUBE Comfort Pro |
| haarukka: | SR Suntour NCX32 D LO Air |
| ohjauslaakeri: | ACROS AZF-1035 |
| runko: | Aluminium Superlite | Comfort Ride Geometry |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 34 |
| Akun kapasiteetti: | 600Wh |
| vaihteen käyttö: | Hub - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch PowerTube 600 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori, Täysi avustus |
| pyöräerikoisuudet: | Hihnaveto |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru, Jalkajarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | rear rack | fenders | kickstand | Bosch charger | Reich Cycle bell |
| pyörän valot: | ACID Front Light PRO-E 60 X-Connect / ACID Mudguard Rear Light PRO-E |
| gripit: | ACID Travel Comfort Gripshift |
| satulatolppa: | Jousitettu satulatolppa |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 50 mm |
| polkimet: | ACID PP Trekking |
| renkaat: | Schwalbe Motion Big Apple | 50 mm |
| renkaan enimmäisleveys: | 50mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 140kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 28300g |
| valmistajan tuotekoodi: | 114450 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch Purion 200 |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch Performance Line |
| Vääntömomentti: | 75Nm |
| Tuotesarja: | CUBE - Supreme Hybrid |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 5 |
| Rungon Muoto: | Matalarunko / Wave |
| GTIN: | 4054571499530, 4054571499547, 4054571499554, 4054571499561 |
| Valmistajan sivu: | http://www.cube.eu |