Lapset rakastavat kovaa menoa.
| Tuotenimi: | CUBE PHENIX C:62 SLX ROOKIE - Lasten Hiilikuitu-Maastopyörä - 2026 - 29“ – teamline |
| Valmistaja: | CUBE Bikes |
| Tuotenumero: | CUB738977 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Lapset |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, CC (Cross Country) |
| ketju: | SRAM SX Eagle |
| rataspakka: | SRAM PG-1230 Eagle |
| vaihtaja: | SRAM NX Eagle |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM NX Eagle |
| keskiölaakerit: | SRAM DUB MTB | 92mm Pressfit |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | SRAM NX Eagle | DUB |
| jarrut: | Magura MT Thirty | 160/160mm |
| renkaat: | Newmen Performance 30 light/base |
| satulatolppamalli: | CUBE Prolight |
| satula: | ACID Venec Lite |
| ohjaustanko: | CUBE Flat Race Bar Pro | 720mm |
| ohjainkannatin: | CUBE Performance CPS-Race |
| haarukka: | SR Suntour Raidon 32 Air |
| ohjauslaakeri: | ACROS |
| runko: | C:62 Advanced Twin Mold Technology |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 11-50 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| gripit: | ACID React Pro |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 100 mm |
| renkaat: | Schwalbe Racing Ray | 2.25" / Schwalbe Racing Ralph | 2.25" |
| renkaan enimmäisleveys: | 60mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 80kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Valkoinen |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 10800g |
| valmistajan tuotekoodi: | 152900 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | CUBE - Phenix |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4054571508720 |
| Valmistajan sivu: | http://www.cube.eu |