Tässä tulee CUBE Acid 160, täydellinen pyörä seikkailunhaluisille nuorille löytöretkelle. Se on vakaa ja selviytyy hurjistakin ratsastusmanööveistä. Kunnianhimoiset lapset oppivat hallitsemaan nopeuttaan tehokkailla V-jarruilla, joissa on pienille käsille suunnitellut vivut.
CUBE on myös peittänyt voimansiirron huolellisesti, jotta pienet eivät jää jumiin. Muut osat - ohjaustanko, satula ja kahvat - on muuten myös mukautettu optimaalisesti nuorten kuljettajien tarpeisiin.
| Tuotenimi: | CUBE ACID 160 - 16" Lasten Pyörä - 2026 - actionteam |
| Valmistaja: | CUBE Bikes |
| Tuotenumero: | CUB738752 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Lapset |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| ketju: | KMC S1 |
| rataspakka: | Singlespeed sprocket |
| keskiölaakerit: | Thun Paso-ML | BSA |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | Prowheel A105 |
| jarrut: | Alloy V-Brake |
| renkaat: | ACID Pro 21C |
| satulatolppamalli: | CUBE Aluminium Lite |
| satula: | CUBE Kid |
| ohjaustanko: | CUBE Aluminium Lite | 450mm |
| ohjainkannatin: | CUBE Aluminium Lite |
| haarukka: | Rigid Alloy |
| ohjauslaakeri: | CUBE |
| runko: | Aluminium Lite 6061 |
| vaihteen käyttö: | Ei mitään |
| suositeltu rungon korkeus: | 96-111cm |
| ikäsuositus: | 3 - 5 |
| jarrutyyppi: | Vannejarru |
| pyörän koko: | 16" (305mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Chainlooper |
| gripit: | ACID Kids |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| polkimet: | CUBE Kid |
| renkaat: | CUBE | 16x1.75" |
| järjestelmän enimmäispaino: | 30kg |
| jarrujen käyttö: | Mekaaninen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 7100g |
| valmistajan tuotekoodi: | 151120 |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | CUBE - Acid, CUBE - Acid 160 |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 1 (Single Speed) |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4054571508607 |
| Valmistajan sivu: | http://www.cube.eu |