Jousitettu COADY 24 FS on erityisen kestävä ja sopii erinomaisesti lapsille, jotka haluavat koetella rajojaan. Sen luotettava RST-joustohaarukka kestää myös kovempia iskuja ja takaa turvallisen ajon. Kaikki osat on sovitettu optimaalisesti 128–155 senttimetrin vartalonkokoisille lapsille: erityisen kapean keskiölaakerin, vankan 8-vaihteisen takavaihteiston ja tehokkaiden V-jarrujen ansiosta pyörä tarjoaa lapsille täydellisen hallittavuuden ja paljon ajonautintoa.
Tämän luokan polkupyöriä saa käyttää luokkien 1 ja 2 käyttöalueiden lisäksi myös vaativammassa maastossa ja reiteillä, jotka edellyttävät hyvää ajotaitoa. Hyppyjen ja pudotusten enimmäiskorkeus saa olla 60 cm.
| Tuotenimi: | Eightshot COADY 24 FS - 24" Lasten Maastopyörä - 2026 - green |
| Valmistaja: | Eightshot |
| Tuotenumero: | EIG738064 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Lapset |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| vanteet: | EIGHTSHOT 24-32h |
| rataspakka: | 8-speed |
| vaihtaja: | 8-speed |
| takavaihteenvaihtaja: | 8-speed |
| etuhammasratassuhde: | 28 |
| kampisarja: | 140mm |
| jarrut: | V-Brake (front & rear) |
| satula: | EIGHTSHOT SEAT | 231mm x 140mm |
| ohjaustanko: | 580 mm width |
| ohjainkannatin: | 60 mm length |
| haarukka: | RST CAPA T24 | Soft Spring |
| runko: | SLT® Straight-Line-Tubing AL 6061-T6 |
| välityssuhde: | 11-34 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| suositeltu rungon korkeus: | 128-155cm |
| jarrutyyppi: | Vannejarru |
| pyörän koko: | 24" (507mm) |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 50 mm |
| renkaat: | KENDA Booster | 24" x 2,2" |
| jarrujen käyttö: | Mekaaninen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Vihreä |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 11000g |
| valmistajan tuotekoodi: | 00007041 |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Eightshot - Coady 24 |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 8 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4015731070419 |
| Valmistajan sivu: | https://eightshot.com/ |