Baccara TCX-Machine on hiilivanteet tuubirengas, jotka soveltuvat käytettäväksi cyclocross-kilpailuissa. UCI-hyväksynnällä, monipuolinen kaikenlaisilla pinnoilla (hiekka, muta, ruoho, ...). Vanteen 27,6 mm leveys mahdollistaa tuubirengasparemman istuvuuden ja siten paremman pidon ja suorituskyvyn, mikä rajoittaa tuubirengasirtoamisriskiä. Yhtä mukavat tasaisilla ja mäkisillä teillä niiden alhaisen painon ansiosta. Suuren leveyden ansiosta ne ovat erittäin aerodynaamiset, vakaat ja sivutuulelle herkät. Täydelliset pyöräilyyn ja cyclocross-käyttöön.
| Tuotenimi: | DUKE TCX-Machine 36 SLR2 Vanne Tuubirengas - 28" | Carbon | Tubular | Disc - 24 Reiät - UD |
| Valmistaja: | DUKE Racing Wheels |
| Tuotenumero: | DKE732360 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Cyclocross |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| rengastyyppi: | Tubular-rengas |
| ERD - vanteen toiminnallinen Ø: | 570.5mm |
| sovitusrenkaan mitat: | 28-38mm |
| ETRTO: | 27.6-622 |
| pinnojen enimmäiskireys: | 1200N |
| silmukat: | ei mitään |
| vanteen leveys: | 28mm |
| sisäprofiilin leveys: | 27.6mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 36mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 110kg |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 325g |
| Pinnareikien lukumäärä: | 24 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 3701517706207 |
| Valmistajan sivu: | http://www.duke-racingwheels.com/?lang=en |