Kevyt, jäykkä ja kestävä.
SLS5-prosessissa
Maastopyörän etupuoli- ja takapyörille asetettujen erilaisten vaatimusten täyttämiseksi 6TERS-konseptissa käytetään etupuolen pyörää ja takapyörän erilaista suunnittelua. Etupyörän vanteen on oltava vastaavasti leveämpi, kun taas takapyörässä käytetään pienempää poikkileikkausta. Etupuolen tärkeimpiä tekijöitä ovat pito, pieni paino, jäykkyys ja ohjattavuus, kun taas takapuolen ratkaisevia tekijöitä ovat mukavuus, kestävyys ja tehokas voimansiirto.
Offsetin ansiosta pyörän sivuttaisjäykkyyttä ja vakautta voidaan lisätä ilman lisäpainoa. Vanteen vanteet on sijoitettu epäkeskisesti jäykistyskulmien optimoimiseksi ja pyörän vahvistamiseksi ja jäykistämiseksi. Lisäksi offset parantaa tasapainoa vetopuolen ja vastakkaisen puolen pinnien kireyden välillä sekä kestävyyttä pitkällä aikavälillä.
"
Vanteen sivuseinät on vahvistettu, jotta renkaat eivät pääse leikkautumaan törmäystilanteissa.
Maalivapaa pintakäsittely. Vähentää VOC-päästöjä ja hiilikuitupölyä valmistuksen aikana. Naarmuuntumattomampi, luonnollisesti kiiltävä pinta.
Tubeless-yhteensopiva vanteen muotoilu. Yhteensopiva UST- ja Tubeless Ready -standardien kanssa. Yhteensopiva myös clincher/tuubirengasten kanssa.
*
| Tuotenimi: | DUKE Lucky Jack SLS5 285 Vanne - 29" | Carbon | Tubeless | Hookless | Disc - 28mm - 28 Reiät - UD |
| Valmistaja: | DUKE Racing Wheels |
| Tuotenumero: | DKE732353 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, CC (Cross Country) |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| rengastyyppi: | Wire Bead -rengas, Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ERD - vanteen toiminnallinen Ø: | 599mm |
| sovitusrenkaan mitat: | 48-66mm |
| ETRTO: | 28-622 |
| pinnojen enimmäiskireys: | 1200N |
| silmukat: | ei mitään |
| vanteen leveys: | 34.5mm |
| sisäprofiilin leveys: | 28mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 20mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 105kg |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 285g |
| Pinnareikien lukumäärä: | 28 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 3701517738970 |
| Valmistajan sivu: | http://www.duke-racingwheels.com/?lang=en |