Xpedon M-Force 8 Ti on erittäin kevyt ja samalla erityisen kestävä kaksipuolinen lukkopoljin, joka on suunniteltu maastopyöräilyyn.
Todellinen herkku painonfanaatikoille. Kolme tiivistettyä teollisuuslaakeria takaavat kestävän kevyen pyörimisen ja korostavat M-Force 8 Ti -polkimien erityisen korkeita laatuvaatimuksia. Vapautusvoima voidaan säätää kuusiokoloavaimella, ja se näkyy sivussa. Mukana toimitettava XPT-kiinnike tarjoaa 6° sivuttaisliikettä, ja SPD®-yhteensopiva (SH-51) PosiLock-sulkujärjestelmä mahdollistaa erinomaisen säädettävyyden halutun lukitusvoiman saavuttamiseksi.
Huomautus: Xpedon titaanakseleilla on 86 kg:n painorajoitus.
Toimituksen sisältö: XPT-kiinnikkeet
| Tuotenimi: | Xpedo M-Force 8 Ti Polkimet - titanium |
| Valmistaja: | Xpedo |
| Tuotenumero: | XPO192769 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Allroad / Gravel |
| Poljinversio: | Kiinnikkeettömät polkimet |
| Polkimen kierrekoko: | 9/16" |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Hopea |
| Paino: | 215g |
| valmistajan tuotekoodi: | XMF08TT |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Poljinakselimateriaali: | Titaani |
| Poljinrunkomateriaali: | Titaani |
| painoraja: | 85kg |
| GTIN: | 883511002943 |