Se tarjoaa täyden hallinnan missä tahansa maastossa täysjousituksen, Ground Control -renkaiden ja laskettavan istuintuen ansiosta. Siinä on myös integroitu valaistus, ja siinä on jopa 20 kg:n tavarateline, joka on kanisteri.
Turbo Tero X on varustettu
Täysjousitettu rakenne takaa tasaisen ajon epätasaisessa maastossa. Pysty ajoasento, Ground Control -renkaat ja dropper-satulatolppa lisäävät mukavuutta ja hallintaa vaativillakin poluilla.
Jopa 1 000 lumenin etupuolen valaistuksella, 22 lumenin takavalolla ja tukevalla, jopa 20 kg:n tilavuudella varustetulla tavaratelineellä Turbo Tero X on ihanteellisesti varustettu pidemmillekin retkille. Lisävarusteena saatavalla etutavaratelineellä voidaan kuormata vielä 10 kg. Tämä tekee jokaisesta ajelusta monipuolisen seikkailun.
<\/p>
Specialized stands for quality and that's not just a claim, it's a commitment. That's why Specialized gives you a lifetime warranty on ALL Specialized-branded frames & forks. Just register your product at Specialized within 90 days after purchase. To make this step easier, BIKE24 delivers all Specialized bikes with a QR code. Simply scan the QR code and go directly to the Specialized website, which has all the information you need about bicycle registration. For Specialized Turbo e-bikes & e-bike frames, the Mission Control app is required for registration.<\/p>
| Tuotenimi: | Specialized TURBO TERO X 6.0 - 27.5" Sähkömaastopyörä - 2026 - gloss sandstone metallic / desert metallic / laruel green metallic |
| Valmistaja: | Specialized Bikes |
| Tuotenumero: | SBC725979 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB |
| keskiöt: | Specialized |
| pinnat: | DT Swiss Elemental |
| vanteet: | Specialized AL | Tubeless Ready | 30-584 |
| ketju: | SRAM GX Eagle Transmission |
| rataspakka: | SRAM 1270 Transmission |
| vaihtaja: | SRAM EAGLE 90T |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM Eagle 90 T-Type |
| etuhammasratassuhde: | 38 |
| kampisarja: | Praxis M30 |
| jarrut: | SRAM DD8 Stealth |
| satulatolppamalli: | X-Fusion Manic |
| satula: | Bridge Sport |
| ohjaustanko: | Specialized Trail | 6061 AL | 8° Backsweep | 6° Upsweep | 27mm Rise |
| ohjainkannatin: | Specialized Stealth | AL | 14° |
| haarukka: | SRAM Pyslo Gold |
| runko: | Specialized E5 AL |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 10-52 |
| Akun kapasiteetti: | 710Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Specialized U2-710 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Specialized |
| Moottori: | Keskimoottori, Täysi avustus |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm) |
| pyörän valot: | Lezyne EBIKE SUPER HB STVZO E1000 / Lezyne EBIKE FENDER ALERT REAR STVZO |
| gripit: | ERGON GA30-S |
| iskunvaimennin: | RockShox Deluxe Select+ |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 130 mm |
| renkaat: | Specialized Ground Control | GRID | T7 | 27x2.35" |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Beige |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 26550g |
| valmistajan tuotekoodi: | 91625-21 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | M |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | MasterMind TCD |
| Käyttökoneistomalli: | Specialized 2.2 |
| Vääntömomentti: | 90Nm |
| Tuotesarja: | Specialized - Tero |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 196625246876 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |